Nadchodzi Broken: A Praedor Roleplaying Game

1 minuta czytania

Pochodzące z Finlandii Rat Crew Studio zapowiedziało wczoraj rozpoczęcie prac nad "Broken: A Praedor Roleplaying Game", trzecioosobowym cRPG-u z nastawieniem na akcję, opartym na popularnej fińskiej grze fabularnej "Praedor".

broken

Akcja "Praedora" dzieje się w postapokaliptycznym świecie Jaconii, ostatnim zdolnym do życia miejscu. Wokół niej rozciągają się nieprzemierzone pustkowia Borvarii, ruiny starego świata przepełnione potworami i innymi jeszcze gorszymi niebezpieczeństwami. Wcielimy się w rolę tytułowego Preadora, podróżnika gotowego zaryzykować swoim życiem i zmierzyć się z niebezpieczeństwami Borvarii w celu zdobycia skarbów ukrytych w starożytnych ruinach. Praedorzy uchodzą za pozbawionych honoru łajdaków, ale ich niezależność od podzielonego na kasty społeczeństwa Jaconi czyni z nich świetne pionki dla przeróżnych grup wpływu.

praedor,broken: a praedor roleplaying game

Mimo swojej popularności w rodzimej Finlandii "Praedor" nie zdobył uznania poza krajem potomków Väinämöinena. Oprócz gry fabularnej na przestrzeni 30 lat istnienia marki powstały komiksy, opowiadania oraz książki spod pióra (i pędzla) wielu fińskich artystów.

praedor,broken: a praedor roleplaying game praedor,broken: a praedor roleplaying game praedor,broken: a praedor roleplaying game

Wszystko pięknie i fajnie, ale niech ktoś mi powie, czemu wciąż nie stworzono żadnej gry na podstawie "Kalevali"?

Źródło: press.ratcrewstudios.com

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...