Guild Wars: Factions

Festiwal Smoka w Guild Wars

Dodał: Courun Yauntyrr, wtorek, 29 czerwca 2010 · Komentarzy: 0

Wydawać by się mogło, iż niemal wszyscy gracze sieciowego Guild Wars śledzą przed telewizorami poczynania piłkarzy w RPA. Odciągnąć od tego zajęcia może ich Festiwal Smoka, który ponownie zawita do Klasztoru Shing Jea.

guild warsguild wars

Przewidziano znane już zabawy, jak chociażby smoczą arenę i wyścigi żuków. Nie zabraknie oczywiście całej rzeszy graczy na Pierścieniach Fortuny, gdzie powoli będą zdobywać punkty w tytule Szczęściarza lub też jego przeciwieństwa.

Całości dopilnuje główny pomysłodawca i gospodarz zarazem, cesarz Kisu. Do wykonania zostanie nam zleconych kilka zadań, zaś za uzyskane Żetony Zwycięstwa będzie można otrzymać nowe festiwalowe nakrycie głowy.

Festiwal Smoka rozpocznie się w czwartek, 1 lipca, i potrwa do 9 rano w poniedziałek, 5 lipca. Więcej szczegółów pod tym adresem.

Guild Wars: Factions

Kintajski Nowy Rok

Dodał: Courun Yauntyrr, wtorek, 9 lutego 2010 · Komentarzy: 0

Odetchnijmy trochę od Mass Effect 2 i przenieśmy do świata Guild Wars, gdzie czeka Kintajski Nowy Rok.

Art

Canthan New Year to rozpoczynający się 12 lutego o godzinie 21.00 event, w czasie którego czeka wiele niespodzianek. Będziemy zbierać składniki potraw i wymieniać je na specjalne przedmioty, pojawią się także nowe zadania oraz oczywiście zawsze wyczekiwane maski. Jak co roku, także i teraz pojawi się nowy minipet do zdobycia. Nie zabraknie zabaw na Dragon Arena oraz pokazu sztucznych ogni. Festiwalowe dekoracje pojawią się w Kamadanie, Lwich Wortach oraz oczywiście Klasztorze Shing Jea, gdzie odbędzie się wielki finał, powtarzany co trzy godziny. Koniec eventu zaplanowano na poniedziałek, 15 lutego, o godzinie 20:59.

Więcej informacji na ten temat znajdziecie w oficjalnym ogłoszeniu oraz na GW Wiki.

Już dziś, od 21 wieczorem, rozpocznie się kolejny weekendowy event dla graczy, którzy posiadają kampanię Guild Wars: Factions.

Czekają na nich podwójna ilość uznania Kurzicków lub Luksonów za zmagania w trybie współzawodnictwa, a więc za zabawę w kopalniach jadeitu czy fortach w Osikowym Lesie. Oczywiście wymagane jest posiadanie kampanii Factions.

Event, jak zawsze, zakończy się w poniedziałek o 8:59 czasu środkowoeuropejskiego.

Guild Wars: Factions

Platynowe "Guild Wars: Eye of the North"

Dodał: Ati, sobota, 19 września 2009 · Komentarzy: 1

O "Guild Wars" słyszał już chyba każdy, więc uważam, że gry przybliżać nie muszę. Co więcej – wielu pewnie ucieszy fakt, iż do sprzedaży trafił dodatek "Guild Wars: Eye of the North" wydany w "Platynowej Kolekcji".

guild wars eye of the north, guild wars, platynowa kolekcja, okladka

Jest to pierwszy dodatek do gry, dlatego wymaga zainstalowanej przynajmniej jednej gry z serii "Guild Wars". Wszystkie trzy "Prophecies", "Factions" oraz "Nightfall" również są dostępne w Platynowej kolekcji. GW:EN to 18 dużych, wielopoziomowych lochów, 150 nowych umiejętności przeznaczonych dla wszystkich 10 profesji, 10 nowych bohaterów, 40 nowych rodzajów uzbrojenia, a także wiele innych przedmiotów, broni i tytułów. W zestawie znajdzie się również profesjonalny poradnik do gry. A wszystko to w sugerowanej cenie 69,90 zł.

Począwszy od piątku, od godziny 21, dla graczy Guild Wars zmagających się na arenach drużynowych oraz losowych czekają za walkę podwójne punkty frakcji oraz podwójne punkty Gladiatora.

Premiowany weekend potrwa do poniedziałku, do godziny 8:59 czasu środkowoeuropejskiego.

Informacja dotycząca przesunięcia premiery gry Guild Wars 2 na 2010/2011 rok wywołała niemało zamieszania i oburzenia wśród fanów pierwszej części. Paweł Feldman, przedstawiciel polskiego wydawcy Guild Warsa został poproszony o komentarz w tej sprawie.

"Zapewne jest to decyzja zmotywowana dobrem graczy i troską o jak najwyższą jakość efektu końcowego." – powiedział Feldman. – "Gry MMO są bardzo skomplikowanymi produktami i często nawet mała zmiana niesie ze sobą duże opóźnienia związane np. z wymaganym dodatkowym z balansowaniem lub testowaniem gry".

Firma NCsoft z kolei nie ukrywa, że priorytetem jest inna gra MMO, Aion.

Na guildwars.com oficjalnie potwierdzono informację o Kintajskim Nowym Roku w Guild Wars.

Dowiedzieliśmy się o nim z wypowiedzi na wiki GW, lecz dziś wiemy więcej. Tegorocznym patronem (a zarazem nowym minipetem) będzie bawół, tudzież inna rogacizna. Czeka nas przygotowywanie ogromnej uczty dla niebiańskiego zwierzęcia, do której będziemy musieli znaleźć odpowiednie składniki, które później będzie można wręczyć jednemu z pięciu kucharzy.

Weekend rozpocznie się o 21 naszego czasu, w piątek, 30 stycznia. Finał, w którym Celestal Ox będzie nawiedzać Shing Jea co trzy godziny, rozpocznie się 1 lutego. Cały event potrwa do poniedziałku, 2 lutego, do godziny 9 wieczorem. Drobne festiwalowe dekoracje pojawią się również w Kamadanie i Lwich Wrotach.

Z tej okazji ArenaNet przygotowała nową tapetę przedstawiającą Nian, złego ducha, będącego "głównym złym" corocznego festiwalu.

Art
Guild Wars: Factions

Kintajski Nowy Rok

Dodał: Courun Yauntyrr, wtorek, 20 stycznia 2009 · Komentarzy: 0

Gaile Gray, zapytana na swojej stronie na oficjalnej wiki Guild Wars o tegoroczny Nowy Rok w Kintaju, odpowiedziała:

"Festiwal odbędzie się w weekend zaraz po Księżycowym Nowym Roku. Dlatego też Kintajski Nowy Rok przypadnie na piątek, 30 stycznia (prawdopodobnie zacznie się w południe) i potrwa do poniedziałku, 2 lutego (również prawdopodobnie do południa). Do zobaczenia!"

Więcej informacji o tym wydarzeniu znajdziecie w tym miejscu.

ArenaNet, twórcy Guild Wars, także i w 2009 podtrzymują tradycję weekendowych eventów.

Tym razem jest to Arena Bonus Weekend, czyli podwójnych gladiator pointów oraz fb zdobywanego na Random i Team Arenach. Event startuje w piątek, o godzinie 21. Czas zakończenia – standardowo poniedziałek.

Szykujcie się zatem do boju i niech zwyciężą najlepsi!

ArenaNet nie zapomina o graczach Guild Wars. Jak co roku, przygotowano specjalne eventy. W poprzednich latach mogliśmy niszczyć (lub budować) świątecznego ducha pośród mieszkańców Elony i Tyrii. Wielu oddawało się walce na śnieżki za pomocą specjalnie przygotowanej w tym celu areny.

A jak będzie w tym roku?

Wczytywanie...