Władcy Pierścieni w wersji planszowej

2 minuty czytania

władcy pierścieni w wersji planszowej

"Władcy Pierścieni" to coś, co w kręgach wielbicieli fantastyki już dawno temu dorobiło się statusu nieśmiertelnego i własnego kultu. Dlatego też wciąż można liczyć na nowe informacje i dzieła spod tego sztandaru. Tym razem chodzi o papierowy system RPG zatytułowany "The One Ring", który przez ostatnie dwa tygodnie zyskał na Kickstarterze ponad 1,5 miliona dolarów.

Szwedzkie wydawnictwo Free League Publishing specjalizuje się w papierowych RPG-ach w tradycyjnej konwencji. Jednym z ich dzieł jest "Alien RPG". Obecnie kończy się już zbiórka na rzecz opublikowania nowej wersji systemu "The One Ring". Gra korzysta z oficjalnych licencji i pozwala graczom na wcielenie się w bohaterów, którzy walczą z wpływami Saurona na terenie Śródziemia.

Projekt zapowiada się jako wielki sukces. Postawione wytyczne udało się osiągnąć raptem w kilka minut, a obecnie zebrano na niego ponad 1,5 mln dolarów, bijąc tym samym dotychczasowe rekordy Kickstartera. Wydawnictwo osiągnęło też cele bonusowe, w skład których wchodzą: kolorowa mapa Shire, zestaw specjalnych kości do gry, karty ekwipunku oraz dodatkowe przygody i kompendia. W zamian za łączną kwotę niemal 1,8 mln dolarów gra ma też uzyskać tryb solowy.

władcy pierścieni w wersji planszowej

Pierwszą wersję gry wydano w 2011 roku przez wydawnictwo Cubicle 7. Druga edycja miała się pojawić w 2019 roku, ale właściciel licencji musiał zrezygnować z planów. Wówczas prawa wykupiła Free League Publishing właśnie. Nowy system ma być prostszy i poprawiony, a także odświeżony graficznie. Ma się też pojawić w wersji polskiej za sprawą Hexy Studio we współpracy z Black Monk Games pod nazwą "Jedyny Pierścień: Władca Pierścieni – Gra Fabularna". Wydawcy planują również stworzenie tutejszej wersji "Adventures in Middle-Earth" z 2016 roku, kompatybilnej z piątą edycją D&D.

Źródło: www.gry-online.pl

Komentarze

0
·
Ładnie się to prezentuje, przyznam Żeby tylko nie było takie jak planszowa "Gra o tron", gdzie przegrywało się z instrukcją xD

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...