outpost2

Gambit Wielopolskiego

Gambit Wielopolskiego
Ocena użytkowników
-- Średnia z 0 ocen
Twoja ocena

Dwudziesty drugi wiek. Cesarstwo rosyjskie znajduje się u szczytu potęgi. I nic dziwnego: w tej rzeczywistości nie było powstania styczniowego ani wojen światowych. Za to od czasu do czasu pojawiają się jokerzy – charyzmatyczne jednostki zdolne zmienić bieg historii.

Sztabskapitan Czachowski, były buntownik i terrorysta, otrzymuje zadanie przeciągnięcia na stronę caratu jednego z nich. Sam od pewnego czasu uważany jest za pretorianina imperium, choć niektórzy mają wątpliwości, czy rzeczywiście i do końca wyrzekł się dawnych poglądów.

Jednak sprawa nie jest prosta: jego cel znajduje się w nadgranicznej stanicy, a wrogowie Rosji mają swoje plany...

Recenzja Czytaj całą recenzję »

Jesteśmy narodem, który wysoką estymą darzy swoją własną historię. Szczególnie wszelkiej maści zrywy niepodległościowe podejmowane raz za razem podczas zaborów, aby wyzwolić rozdarty kraj spod jarzma. Są to zatem wydarzenia powszechnie znane, a wszelkiego rodzaju spekulacje nad nimi są bardzo utrudnione. Adam Przechrzta to autor, który się tego nie boi. Polemikę na ten temat można znaleźć w jego dziele po tytułem ”Gambit Wielopolskiego”, które doczekało się ponownego wydania. Kalendarz... czytaj dalej...

Wczytywanie...