riese

Faza pierwsza: Niepokój - GONE: Zniknęli #1

Faza pierwsza: Niepokój
Autor: Michael Grant
Autor tłumaczenia: Jacek Drewnowski
Tytuł oryginału: GONE
Data wydania: 23 września 2009
Data wydania oryginału: 24 czerwca 2008
ISBN: 978-83-60010-96-9
Wydawnictwo: Jaguar
Ocena użytkowników 8,45 Średnia z 22 ocen
Twoja ocena
Game Exe Patronuje

Świat właśnie się skończył. W mgnieniu oka. Wszyscy znikli. Jest pusto. Pozostały dzieci. Niemowlęta. Uczniowie. Nastolatki. Żadnych nauczycieli, rodziców, gliniarzy, nikogo dorosłego. Oto nowy świat, inny świat – bez telefonów, Internetu, telewizji. Pomoc nie nadejdzie – musisz radzić sobie sam.

Książka Granta nie stroni od wątków kontrowersyjnych, nie próbuje usprawiedliwiać okrucieństwa i bezmyślności, dobitnie pokazuje współczesną młodzież wraz ze wszystkimi jej zaletami i wadami. Walka o wpływy, bezpardonowa gra o władzę, odpowiedzialność i jej brak, wreszcie przemoc, o której autor mówi w sposób bezpośredni i dobitny sprawiają, że Gone to właściwie pierwsza powieść napisana z myślą o współczesnej, mocno osadzonej w brutalnej rzeczywistości młodzieży.

Kontrowersyjna, miejscami przerażająca, książka zyskała uznanie Stephena Kinga, który w entuzjastycznym liście do amerykańskiego wydawcy, oznajmił, że z wielką chęcią będzie ją rekomendował jako znakomitą lekturę dla żyjących w świecie mediów i informacji nastolatków.

Książki z cyklu
 • Faza druga: Głód
  #2 Faza druga: Głód
 • Faza trzecia: Kłamstwa
  #3 Faza trzecia: Kłamstwa
 • Faza czwarta: Plaga
  #4 Faza czwarta: Plaga
 • Faza piąta: Ciemność
  #5 Faza piąta: Ciemność
 • Faza szósta: Światło
  #6 Faza szósta: Światło
Wczytywanie...