dziki_lad

Fantastyka w Kadrze #23: Dawno, dawno temu – Sezon 3

1 minuta czytania

Dwudziesta trzecia edycja Fantastyki w Kadrze to powrót do serialu "Dawno, dawno temu". Zanim jednak do niego przejdziemy, zachęcam do zapoznania się z recenzją sprzed tygodnia, w której Lionel ocenia film fantasy pt. "Saga: Przekleństwo Cienia".

filmy, cykl, seriale, fantastyka w kadrze

Dziś zaś kontynuujemy ocenianie wspomnianej produkcji ABC, która opowiada o przygodach Emmy Swan i bohaterów fantastycznych historii – Śnieżki, Kapitana Haka, Księcia z Bajki czy Złej Królowej. W recenzowanym trzecim sezonie główne postacie będą musiały zmierzyć się z nowymi niebezpieczeństwami, do których zalicza się podróż do Nibylandii oraz konfrontacja z panującym tam Piotrusiem Panem.

Trzeci sezon „Dawno, dawno temu” wita widzów nowym miejscem akcji – Nibylandią. Tak, „Piotruś Pan” to kolejna fantastyczna historia, która została wpleciona w fabułę serialu. I bynajmniej nie jest epizodyczna, ponieważ wątkowi przywódcy Zagubionych Chłopców poświęcono całą pierwszą połowę serii – czyli jedenaście odcinków. Czy przeniesienie tam wydarzeń było dobrym pomysłem, a trzeci sezon kontynuuje dobrą passę produkcji ABC? Odpowiedź na to pytanie niestety nie jest tak jednoznaczna, jak bym sobie życzył.

dawno, dawno temu

Trzeba jednak oddać twórcom, że nieźle zaplanowali początek nowej serii, wciągając widza w ekscytującą przygodę w nieznane miejsce. Co prawda napotykane motywy są strasznie oklepane, ale nie zapominajmy, iż mamy do czynienia z przyjemnym serialem fantasy, który stawia na magiczny klimat i zróżnicowane postacie, a nie na oryginalność. Dlatego nacisk na wątek podróży czy skłóconej drużyny nie powinien budzić zniechęcenia. [...]

Czytaj dalej...

#16 | #17 | #18 | #19 | #20 | #21 | #22

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Wczytywanie...