Poradnik do kurzego poziomu

3 minuty czytania

Postaram się by ten poradnik był jak najłatwiej przyswajalny. Jedną z najciekawszych rzeczy jakie pojawiają się w grach komputerowych są tzw. easter eggs. Panowie z GPG (Gas Powered Games) umieścili jedną z takich niespodzianek właśnie w swojej grze. Ukryty Chicken Level! Jednak by móc się tam dostać będziesz musiał wcześniej ukończyć mapę multiplayerową i zdobyć wszystkie 8 kamieni miast (townstone).

Kiedy zdobędziesz kamienie i umieścisz je w kole Hiroth (Hiroth circle), otworzy się przejście do podziemi. W jednej z pierwszych komnat znajdziesz książkę „Trial of Gallus”. Zagadka, która skrywa tajemnice ukrytego levelu brzmi następująco:

“Climb to the sky on the sunbaked mesa
Give to the moon with the treble stones
Place down the eye of the crystal temple
Gift of the steel from a virgin hand
The final piece within your grasp
A leap of faith convenes his trial.”

Przechodząc do meritum. Będziesz potrzebował trzech przedmiotów. Na początek musisz dołączyć się do zahostowanej gry. Wcześniej musisz stworzyć postać w rozgrywce dla jednego gracza i dokonać zapisu stanu gry na samym początku. Następnie musisz zaimportować ową postać i dołączyć się nią do zahostowanej rozgrywki wielosobowej. Jak już będziesz w grze, to musisz przekazać nóż, który posiada Twoja początkująca postać postaci, którą będziesz chciał odwiedzić ukryty poziom. Następnie musisz zagrać na mapie dla jednego gracza i rozpocząć w lokacji Jeriah’s Trading Post. W jednej z jaskiń kryształowych (Crystal Caverns) jest ukryty miniloch. Składa się on z wielu pomieszczeń, w których otwierają się kolejne ukryte drzwi (należy upuszczać przedmioty na ruchome kafelki w podłodze). Na końcu owego lochu znajdziesz skrzynię zawierające oko furii (Fury’s Eye). Ostatnią rzeczą, której potrzebujesz jest książka o której pisałem na wstępie.

A. Kiedy masz już wszystkie 3 przedmioty rozpocznij rozgrywkę wieloosobową na mapie „Utraean Peninsula”. Wybierz miasto Quillrabe jako lokacje startową.

B. Kieruj się w dół wioski do sklepu z bronią. Powinieneś iść w kierunku wschodnim, aż w końcu zobaczysz wyjście z miasta i rzekę.

C. Kiedy opuścisz miasto, trafisz do kanionów Quillrabe. Musisz dotrzeć (idąc najpierw na północ a potem na wschód) do znaku wskazującego kierunek na Crystwind (powinien tam stać również strażnik).

D. Zjedź w dół windą. Następnie podążaj przy północnej ścianie w kierunku zachodnim. Powinieneś dotrzeć do kolejnej windy i tym razem wjechać na górę.

E. Kieruj się na północny zachód. Powinieneś minąć kilka stworów z zielonym smokiem na czele. Zaraz za nimi powinieneś zobaczyć ścianę (skalną). Jeśli masz przy sobie książkę „Trial of Gallus” to jej część się odchyli i pozwoli ci wejść do środka.

F. Kieruj się na północ. Trzy razy będziesz musiał skorzystać z wind, by dostać się na górę.

G. Powinieneś się znajdować w miejscu gdzie są 3 duże ruchome kafelki na ziemi. Na pierwszym upuść oko furii, na drugim nóż, a na trzecim książkę. Wszystkie 3 znikną i uruchomią teleporter.

H. Kiedy włączysz przełącznik, platforma uniesie się w powietrze, po czym po chwili zatrzyma się w powietrzu. Jeśli dobrze się rozejrzysz, to zobaczysz skrawek lądu. Jeśli umieścisz kursor pomiędzy platformą, a owym skrawkiem to zobaczysz, że zamieni się on w kursor akcji. Oglądałeś Indiana Jonesa? Jeśli tak to wiesz co robić (musisz przejść przez niewidzialny most).

I. Idź ścieżką na północ, aż dojdziesz do marmurowego budynku z windą w środku. Zjedź w dół by dostać się do ukrytego poziomu.

J. Ukryty poziom składa się z kilku pokoi zawierających przerośnięte kurczaki oraz mini-bossa-kurczaka. Jeśli pokonasz ich wszystkich, to otworzą się drzwi prowadzące do ostatniego bossa multiplayerowego.

Uwaga. Jeśli udasz się do ukrytego poziomu dwoma postaciami na łatwym i normalnym poziomie trudności, to każdy kurczak będzie miał 7000HP, mini-boss 12000 a boss 35000. Z 4 graczami na weteranie będzie to kolejno 17000, 26000 i 76000. Każdy kurczak nosi imię jednego z twórców gry.

Każdy kurczak, którego zabijesz wyrzuci z siebie przedmiot rzadki, unikalny lub magiczny albo dużą sumę złota. Oczywiście mini-boss wyrzuca jeszcze lepsze przedmioty.

Ostateczny boss wyrzuca najlepszą broń dystansową w całej grze – kurze działo. Oto jego parametry:

Kurze działo
Prędkość ataku: duża
Broń dwuręczna
Obrażenia: 200-350
Zasięg: 10m
Wymagania: siła i zręczność 25

Pamiętaj, że aby dostać się do ukrytego poziomu za każdym razem będziesz potrzebował wszystkich 3 przedmiotów (które znikają po użyciu)! Nie lekceważ również przeciwników. To, że są kurczakami bynajmniej nie sprawia, że będzie ci z nimi łatwo szło.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...