Dracula: Nieumarły

Dracula: Nieumarły
  • Autorzy ,
  • Autor tłumaczenia
  • Tytuł oryginału Dracula. The Un-dead
  • Data wydania 19 października 2009
  • Data wydania oryginału 24 września 2009
  • ISBN 978-83-240-1264-0
  • Wydawnictwo Znak
Ocena użytkowników
9,75 Średnia z 2 ocen
Twoja ocena

Rok 1912. Londynem wstrząsa seria makabrycznych zbrodni. Nieliczni świadkowie wspominają o czarnym powozie bez woźnicy i mgle, która niczym całun spowija miejsce zbrodni. Oto miasto stało się areną, na której zmagają się dwie najpotężniejsze znane historii istoty – śmiertelnie niebezpieczna i olśniewająco piękna hrabina Elżbieta Batory oraz jej największy wróg. Dracula.

Drogi uczestników walecznej wyprawy, którzy już raz stawili czoła najgroźniejszemu z wampirów przetną się raz jeszcze. Do walki staną Jonathan Parker, jego piękna żona Mina, ich zbuntowany syn Quincey, doktor Seward, lord Holmwood oraz sprytny profesor Abraham Van Helsing. Dawni sojusznicy będą musieli wybierać między lojalnością a dumą. Pomiędzy śmiercią a mrocznym życiem istoty potępionej. Jednak zanim dawna więź odżyje, bestia odbierze życie dwóm bohaterom. Kto naprawdę stoi za krwawą zemstą, a kto jest zaledwie pionkiem w rozgrywce pomiędzy potężnymi wampirami?

Tymczasem londyńska policja podejrzewa, że do miasta powrócił Kuba Rozpruwacz. Sprawa trafia na pierwsze strony gazet, a w niewyjaśnionych okolicznościach giną kolejne prostytutki. Tylko Mina domyśla się okrutnej prawdy. Budzi się w niej długo skrywana moc, która uczyni ją równą mroczonym przeciwnikom. Musi działać zanim bestia dotrze do jej syna. Zanim długo skrywany sekret wyjdzie na jaw.

Zanim dowie się Dracula.

Dracula: Nieumarły to pierwsza oficjalna kontynuacja kultowej powieści Brama Stokera Dracula. Dacre Stoker, krewny słynnego pisarza oraz Ian Holt, doświadczony autor i scenarzysta sięgnęli do niepublikowanych wcześniej notatek twórcy, by z rozproszonych zapisków odtworzyć dalsze losy rumuńskiego księcia. W ten sposób do rąk czytelnika trafia niezwykła opowieść o walce, miłości i przetrwaniu. Mroczny Dracula powraca wciąż tak samo pociągający i poruszający, dręczony wyborem między miłością do kobiety, a naturą, która zmusza go do okrucieństwa. Jednak zanim odzyska miłość ukochanej przyjdzie mu stanąć do walki z groźnym przeciwnikiem – krwawą hrabiną Elżbietą Batory, której mordercze dokonania zapewniły stałe miejsce na kartach historii. Piękna, demoniczna i bezwzględna, zrobi wszystko, by zniszczyć swego wroga i to, co jest dla niego najcenniejsze.

Z tą książką powraca Dracula.

Jedyny.

Prawdziwy.

Wampir.

Recenzja Czytaj całą recenzję »

„Dracula” Brama Stokera należy do kanonu literatury grozy. W ciągu 100 lat od jej wydania hrabia Dracula z nieznanego średniowiecznego rumuńskiego włodarza stał się, głównie za sprawą adaptacji filmowych, ikoną rozpoznawaną na całym świecie. Motyw wampiryzmu stanowi stałe źródło inspiracji dla pisarzy i reżyserów; wystarczy tu wspomnieć chociażby bardzo popularną ostatnio sagę „Zmierzch” Stephanie Meyer czy „Kroniki wampirów” Anne Rice. Zazwyczaj powieści te jednak nie mają wiele wspólnego z... czytaj dalej...

Wczytywanie...