Doom Patrol. Tom 1 - Doom Patrol #1

Doom Patrol. Tom 1
Ocena użytkowników
8,5 Średnia z 1 ocen
Twoja ocena

Grupa zwana Doom Patrol, złożona z Najdziwniejszych Bohaterów Świata, porzuciła niemal wszystkie pozory normalności. Choć to istoty obdarzone supermocami i choć ich przeciwnicy dążą do dominacji nad światem, na tym kończy się wszystko, co konwencjonalne. Ta banda odmieńców i wyrzutków, omijanych szerokim łukiem dziwolągów, stawia czoło zagrożeniom o tak zadziwiającej naturze, że sama rzeczywistość grozi zawaleniem... ale dla Doom Patrolu to po prostu codzienność.

Doom Patrol został stworzony pierwotnie w latach sześćdziesiątych XX wieku przez wizjonerski duet scenarzysty Arnolda Drake’a i rysownika Bruna Premianiego, a odrodził się o pokolenie później za sprawą obdarzonego wyjątkową wyobraźnią Granta Morrisona. Niniejsze trzytomowe wydanie obejmuje wszystkie zeszyty serii Doom Patrol, do których scenariusze napisał szkocki autor. Komiks dla dorosłych.

Recenzja Czytaj całą recenzję »

Założeniem "Doom Patrolu" jest danie czytelnikowi historii z drużyną bohaterów, na których miejscu nikt nie chciałby się postawić. Bo cóż fajnego jest w tkwieniu w mechanicznym ciele czy posiadaniu wielu bardzo różnych, niebezpiecznych osobowości? Albo w walce z zagrożeniami, które są tak psychodeliczne i surrealistyczne, że nie sposób objąć ich rozumem? Grant Morrison podjął się odrestaurowania przygód grupy zwanej Doom Patrol. W nowej wersji walczy ona z bodaj najbardziej obłąkanymi... czytaj dalej...

Komiksy z cyklu

  • Doom Patrol. Tom 2
    #2 Doom Patrol. Tom 2
Wczytywanie...