Dawca Przysięgi I - Archiwum Burzowego Światła #3

Dawca Przysięgi I
Autor: Brandon Sanderson
Autor tłumaczenia: Anna Studniarek
Tytuł oryginału: Oathbringer
Data wydania: 22 listopada 2017
Data wydania oryginału: 14 listopada 2017
ISBN: 978-83-7480-891-0
Wydawnictwo: MAG
Oprawa: miękka
Liczba stron: 560
Ocena użytkowników 9,88 Średnia z 4 ocen
Twoja ocena

W „Dawcy Przysięgi”, trzecim tomie bestsellerowego Archiwum Burzowego Światła, ludzkość musi stawił czoło nowemu Spustoszeniu i powrotowi Pustkowców – wroga, którego liczebność jest równie wielka, jak pragnienie zemsty.

Alethyjskie armie pod dowództwem Dalinara Kholina odniosły chwilowe zwycięstwo, jednak cena była straszliwa: Parshendi przywołali gwałtowną Wielką Burzę, która teraz niszczy świat, a jej przejście uświadamia niegdyś spokojnym i potulnym parshmenom prawdziwą grozę ich trwającego wiele tysiącleci uwięzienia. Podczas desperackiej misji, by ostrzec rodzinę przed nowym zagrożeniem, Kaladin Burzą Błogosławiony musi pogodzić się ze świadomością, że ich gniew może być całkowicie uzasadniony.

Wysoko w górach pond burzami, w wieży Urithiru, Shallan Davar bada cuda starożytnej twierdzy Świetlistych Rycerzy i odkrywa mroczne tajemnice kryjące się w jej głębinach. Dalinar zaś uświadamia sobie, że jego święta misja zjednoczenia ojczystego Alethkaru miała zbyt ograniczony zasięg. Jeśli wszystkim narodom Rosharu nie uda się zapomnieć o krwawej przeszłości Dalinara, by się zjednoczyć – i o ile samemu Dalinarowi nie uda się stawić czoła tej przeszłości – nawet powrót Świetlistych Rycerzy nie zapobiegnie końcowi cywilizacji.

Książki z cyklu
  • Droga królów
    #1 Droga królów
  • Słowa światłości
    #2 Słowa światłości
  • Dawca Przysięgi II
    #4 Dawca Przysięgi II
Wczytywanie...