THQ Nordic na zakupach

1 minuta czytania

THQ Nordic musi być w dobrej kondycji finansowej, bowiem wydawca ponownie wybrał się na zakupy, pozyskując dla siebie kolejne studia. Tym razem padło na Milestone oraz Gunfire Games, czyli twórcy "Darksiders III" będą tworzyć kolejne tytuły pod nowym szyldem.

darksiders,thq nordic

Wybór akurat Gunfire Games nie jest zaskoczeniem, bowiem to właśnie oni stoją za trzecią odsłoną serii "Darksiders". Sam tytuł spotkał się z mieszanymi ocenami i chociaż sam mam przed sobą spotkanie z Furią, które odkładam na lepsze czasy, to jednak zyski musiały okazać się wystarczające, by wydawca postanowił wciągnąć studio w swoje struktury.

Oczywiście należy patrzeć w przyszłość, a dla Gunfire Games najnowszym projektem jest "Remnant: From the Ashes". To kolejna gra TPP z lekkimi elementami RPG. Ponownie zwiedzimy zniszczony świat, na którym panują kreatury znane jako The Root. Nieco więcej o grze dowiecie się z trailera, który pojawił się w ramach tegorocznych targów E3.

Nieco mniej emocji wywołuje u nas przejęcie studia Milestone, ale mają oni za sobą naprawdę długą historię w branży, specjalizując się w wyścigach. To właśnie oni stoją za takimi seriami jak "MotoGP", "MXGP" czy "RIDE". Aż ciężko uwierzyć w to, że na rynku zadebiutowali w 1994 roku.

THQ Nordic pozyskało także część udziałów Goodbye Kansas Game Invest, dzięki czemu stali się współwłaścicieli takich podmiotów jak Palindrome Interactive, Fall Damage, Neon Giant, Kavalri czy Framebunker. Fanom fantastyki mówi to niewiele lub też nic, ale po dzisiejszych doniesieniach wiemy już, że w intrze kolejnych tytułów z serii "Elex", "Risen" oraz "Darksiders" na pewno zobaczymy logo THQ Nordic.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...