Conan Barbarzyńca. Życie i śmierć Conana. Tom 1 - Conan Barbarzyńca. Życie i śmierć Conana #1

Conan Barbarzyńca. Życie i śmierć Conana. Tom 1
Ocena użytkowników
7.75 Średnia z 2 ocen
Twoja ocena

Największy bohater ery hyboryjskiej powraca! Życie Conana obfituje w przygody i pojedynki. Nic dziwnego! W czasach pokoju dzielny Cymeryjczyk czuje się bowiem jak lew w klatce i sam wyszukuje sobie przeciwników. Tym razem Szkarłatna Wiedźma chce wykorzystać Barbarzyńcę, żeby przyzwać mrocznego Razazela. Czy jej się to uda? Ponadto Conan będzie walczył z potwornymi wężami, dzięki czemu zasłuży sobie na szacunek Piktów. Okoliczności zmuszą go także do samotnej żeglugi na pirackim statku, którego ładownia jest wypełniona trupami. Czy z wszystkich tych sytuacji Conan wyjdzie jak zawsze obronną ręką?

Autorem scenariusza jest Jasona Aaron („Skalp”, „Punisher Max”), a rysunki przygotowali Mahmud Asrar („Wolverine i X-Men”) i Gerardo Zaffino („Karnak”, „Rumble”).

Recenzja Czytaj całą recenzję »

Na przestrzeni lat kolejni twórcy podejmowali się prób wzbogacenia życiorysu Conana o nowe przygody. Jednym wyszło to lepiej, innym gorzej. Jak poradził sobie Jason Aaron, będący wielkim fanem twórczości Roberta E. Howarda? Amerykański scenarzysta, powszechnie znany m.in. z serii "Skalp" i "Bękarty z Południa", wziął na tapet życie i śmierć barbarzyńcy – a przynajmniej tak obiecuje na pierwszych stronach kolejnej conanowskiej publikacji w ofercie wydawnictwa Egmont. Nim jednak do owej... czytaj dalej...

Wczytywanie...