wampir_maskarada

Boski ogień - Kronika Nieciosanego Tronu #2

Boski ogień
  • Autor
  • Autor tłumaczenia
  • Tytuł oryginału Providence of Fire
  • Data wydania 9 lutego 2016
  • Data wydania oryginału 13 stycznia 2015
  • ISBN 978-83-7818-743-1
  • Wydawnictwo Rebis
Ocena użytkowników
-- Średnia z 0 ocen
Twoja ocena

Drugi tom "Kroniki Nieciosanego Tronu". Troje dzieci cesarza, trzy ścieżki do władzy. Ceną za zwycięstwo może być zagłada.

Adare ucieka z Pałacu Brzasku, aby stawić czoło spiskowi wymierzonemu w jej rodzinę. Gdy roznosi się wieść, że jest ulubienicą bogini-patronki cesarstwa Annuru, znajduje zwolenników, którzy pomagają jej zawładnąć stolicą. Groźba inwazji barbarzyńskich hord każe jednak rywalom zjednoczyć siły przeciwko wspólnemu wrogowi.

Nieuchronnie narasta też konflikt Adare z jej bratem Valynem, dezerterem z elitarnej cesarskiej jednostki wojskowej – Kettralu. Ich brat Kaden, prawowity dziedzic Nieciosanego Tronu, toczy własną walkę i przedostaje się do stolicy przy pomocy niezwykłych sojuszników.

Pierwszy tom serii, Miecze cesarza, otrzymał David Gemmell Legend Award w kategorii debiut roku. To także debiut roku w kategorii fantasy na Reddit Fantasy i jedna z najlepszych książek fantasy w plebiscycie Goodreads Choice Awards. Miecze cesarza pojawiły się też na licznych listach najlepszych tytułów tego gatunku i najlepszych debiutów roku 2014, m.in. na "Liście polecanych lektur" czasopisma "Locus".


Brutalna, intrygująca, nieustannie zmierza ku fascynującym zdarzeniom i nieznanym miejscom.

"Kirkus Reviews", Starred Review

Epicka przygoda z wciąż narastającym napięciem i fałszywymi tropami, stale wywracająca nasze oczekiwania do góry nogami... Nie możemy się już doczekać, co zdarzy się dalej.

io9

Staveley potrafił dokonać niemal niemożliwego: pokochałam bohatera, którego uprzednio nienawidziłam.

Robin, goodreads.com

Brian Staveley jest nie tylko nieocenionym nowym głosem epickiej fantasy i całej literatury, ale znajduje się także na najlepszej drodze, by zostać jednym z wielkich.

The Book Geek

Recenzja Czytaj całą recenzję »

"Boski ogień" jest kontynuacją cyklu pt. "Kronika Nieciosanego Tronu", autorstwa Briana Staveleya, wydaną pod szyldem rodzimego Wydawnictwa Rebis. Otwierające serię "Miecze cesarza" okazały się książką nad wyraz dobrą, udanie łączącą szybkie tempo działań elitarnej jednostki wojskowej ze szczyptą ducha zen, którą do dziś bardzo dobrze wspominam. Kiedy więc dostałem tę pozycję w swe ręce, czym prędzej wziąłem się za lekturę, by poznać w końcu odpowiedzi na nurtujące mnie od dawna pytania. ... czytaj dalej...

Książki z cyklu

  • Miecze cesarza
    #1 Miecze cesarza
Wczytywanie...