Batman: Miasto Bane'a - Batman (DC Odrodzenie) #12

Batman: Miasto Bane'a
Ocena użytkowników
8 Średnia z 2 ocen
Twoja ocena

Ostatni tom przygód Mrocznego Rycerza w ramach linii wydawniczej DC Odrodzenie. Bane złamał Batmana. Najpierw fizycznie, a ostatnio psychicznie. Rozpoczyna się ostatni akt związany z działalnością złoczyńcy – pod nieobecność Mrocznego Rycerza Bane przejmuję władzę w Gotham i zmusza miejscowych przestępców do wykonania jego rozkazów. Bruce Wayne jest bezradny. Jest jednak ktoś, kto może mu pomóc – Selina Kyle, znana również jako Catwoman – kobieta, która zostawiła go przed ołtarzem... Choć Bane odebrał Batmanowi wszystko, nadeszła pora, aby Mroczny Rycerz wrócił do Gotham i odzyskał miasto. Jeśli mu się to uda, będzie musiał pokonać jeszcze mroczniejszą postać. W innej rzeczywistości ojciec Bruce'a, Thomas Wayne, stał się Batmanem – jednym z bardziej brutalnych i okrutnych zamaskowanych bohaterów, jacy kiedykolwiek istnieli. A teraz w naszym świecie sprzymierzył się z Bane'em, aby zaprowadzić w Gotham własne rządy. W tym tomie dojdzie do ostatecznej konfrontacji trzech najbardziej przerażających postaci w całym uniwersum DC.

Który Mroczny Rycerz powstanie, kiedy opadnie kurz po zakończeniu starcia?

Odkryjcie odpowiedź w zdumiewającym zakończeniu świetnie przyjętej serii „Batman” autorstwa Toma Kinga z udziałem takich rysowników jak: Tony S. Daniel, Clay Mann, Mikel Janín, Jorge Fornés i John Romita Jr. Album zawiera materiały pierwotnie opublikowane w amerykańskich zeszytach „Batman” #75–85 oraz „Batman Annual"" #4.

Recenzja Czytaj całą recenzję »

"Miasto Bane'a" kończy dwunastotomowy run o Batmanie scenariusza Toma Kinga. Nie wszystko w nim zagrało tak jak powinno – w ostatnich odsłonach twórca prezentował gorszą jakość, a finał jest z rodzaju "ni ziębi, ni grzeje". Bane przejął władzę w Gotham, a za pomocą zdolności Psychopirata sprawuje kontrolę nad innymi złoczyńcami. Superbohaterowie mają związane ręce – rodzina Batmana nie może wkroczyć do akcji, bo skazałaby na śmierć Alfreda będącego zakładnikiem. Wśród pilnujących nowego... czytaj dalej...

Wczytywanie...