Baldur's Gate: Opowieści z Wybrzeża Mieczy

2 minuty czytania

„Opowieści z Wybrzeża Mieczy” to dodatek do osławionych Wrót Baldura, który pozwoli nam przeżyć kolejne przygody w magicznym świecie Zapomnianych Krain. Tym razem czeka nas podróż na tajemniczą lodową wyspę, eksploracja wielopoziomowych lochów wieży Durlaga oraz wycieczka krajoznawcza na wyspę zamieszkałą przez wilkołaki. Nasze postacie będą mieć okazje na zdobycie dodatkowych punktów doświadczenia i osiągnięcie nowego limitu, który został podniesiony do 161000 PD. W zależności od klasy postaci, pozwala to na awans o jedno lub dwa „oczka”.

Baldur's GateBaldur's GateBaldur's Gate

Nową przygodę możemy zacząć na kilka sposobów. Pierwszym z nich jest rozpoczęcie zabawy od początku nową postacią. W tym przypadku świat gry zostanie automatycznie rozszerzony o nowe lokacje, a dostęp do nich uzyskamy już od pierwszego rozdziału rozgrywki. Od razu możemy się udać do Brody Ulgotha, gdzie rozpoczynają się nowe przygody. Drugą opcją jest konwersja zapisanych stanów gry z „podstawki”, którą zostanie nam zaproponowana podczas instalacji dodatku. Będziemy wtedy mieć możliwość kontynuowania naszej przygody starą drużyną i stawienia czoła nowym przygodom. Ostatnim sposobem na rozpoczęcie dodatku jest wgranie specjalnego save’a, przygotowanego przez twórców, i użycie przygotowanej przez nich drużyny. Mimo wszystko chyba najlepszym rozwiązaniem będzie kontynuowanie przygody starą drużyną z podstawowej wersji gry, jeśli taką posiadamy.

Jak przystało na rozszerzenie, dostaniemy nowe lokacje, zadania i przedmioty. Dodatek oferuje około 20 godzin gry. Nowe przygody zostały utrzymane w klimacie pierwszej części. Wszystko zaczyna się w Brodzie Ulgotha, gdzie spotkamy pewnego czarodzieja, który zleci nam ważną misje i teleportuje naszą drużynę na tajemniczą lodową wyspę. Miejsce to okaże się swego rodzaju więzieniem kontrolowanym przez potężnych magów. Aby się stamtąd wydostać i wypełnić powierzone nam zadanie, będziemy musieli przebrnąć przez niebezpieczny labirynt. Kolejna przygoda czeka nas w wieży Durlaga. Zwiedzimy tutaj ogromny kompleks należący do pewnego zmarłego krasnoluda i odkryjemy jego mroczne tajemnice. Całe podziemia są najeżone śmiercionośnymi pułapkami – bez doświadczonego złodzieja nie mamy czego szukać, bo spotka nas tylko pewna śmierć. Natkniemy się tutaj na rzesze zabójczych potworów i wspaniałe przedmioty. Na koniec czeka nas ekspedycje na piękną i niezwykle bogatą w roślinność wyspę, która okaże się być siedliskiem wilkołaków. Spotkamy tutaj zaginiony statek Baldurana, legendarnego założyciela Wrót Baldura.

Baldur's GateBaldur's GateBaldur's Gate

Nowe lokacje zostały zaprojektowane z niezwykłą szczegółowością i świetnie budują klimat naszej wędrówki. Poprawiono system czarowania, a dokładniej jego szybkość. Warto dodać, że gdy zechcemy się zmierzyć z Sarevokiem po ukończeniu nowych przygód, będzie on znacznie potężniejszy, niż poprzednio. Widocznie nie zmarnował dodatkowego czasu i należycie przygotował się do finalnego starcia.

Podsumowując, „Opowieści z Wybrzeża Mieczy” to bardzo udany dodatek do wspaniałej gry i chociaż tak naprawdę niewiele wnosi do samej rozgrywki, to pozwala nam przeżyć kolejne ciekawe przygody. Został wykonany z należytą starannością i w niczym nie odstępuje od świetnego oryginału. Zachęcam więc do odkurzenia mieczy oraz zbroi waszych bohaterów i ponownego wyruszenia w celu poszukiwania skarbów i sławy.

Plusy
  • świetnie wykonane lokacje
  • klimat prawdziwej przygody
  • ciekawe zadania do wykonania
  • nowe przedmioty
Minusy
  • tylko 20 godzin zabawy
  • brak istotnych zmian i nowych towarzyszy
Ocena Game Exe
9
Ocena użytkowników
8.89 Średnia z 31 ocen
Twoja ocena

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...