Rozpoczęła się kickstarterowa zbiórka na ATOM RPG

2 minuty czytania

Kilka miesięcy temu pisaliśmy o pojawieniu się w usłudze Steam Greenlight postapokaliptycznego CRPG-a ATOM RPG. Przez ten czas sowie... znaczy rosyjskie spojrzenie na życie po wojnie nuklearnej nabrało fanów i sił, więc twórcy postanowili wystartować z kickstarterową kampanią mającą na celu sfinansowanie produkcji.

atom rpg

Celem kampanii jest zebranie 15000$. Ta zaskakująco niska kwota pozwoli na sfinansowanie:

 • Ponad 30 godzin gry
 • Ponad 300 NPC-ów
 • Ponad 25 zwierząt możliwych do napotkania podczas eksploracji
 • Ponad 100 lokacji
 • Ponad 30 broni
 • Oraz kilku niespodzianek

Jeżeli strumień pieniędzy okaże się szeroki i twórcom uda się zebrać 25000$ do gry zostanie zaimplementowany szalony system rzemiosła. Czemu szalony spytacie? Jednym z możliwych schematów jest połączenie szczura z granatem za pomocą taśmy klejącej.

Oprócz tego gra zagwarantuje nam:

 • Nieliniowość – to gra w otwartym świecie. Nie ciągniesz się korytarzem, ale szukasz odpowiedzi na tajemniczą zagadkę. Możesz to osiągnąć na wiele sposobów. W świecie ATOM-u nie ma żadnych wirtualnych ograniczeń. I przy okazji, żadna z postaci napotkanych w grze nie jest "ważna dla fabuły", więc możesz się trochę pobawić.
atom rpg
 • Postacie poboczne – jak już wspomniałem w grze napotkasz ponad 300 NPC-ów. Każdy z nich będzie posiadał własną osobowość, portret i dialogi.
atom rpg
 • Losowe spotkania i zadania – w grze napotkasz sporą ilość zadań pobocznych, ukryte za zagadkami i łamigłówkami przygody oraz sekrety skryte pod powierzchnią Pustkowi. Nawet najmniejsze zadanie poboczne może doprowadzić do interesującej historii, pozwolić na lepsze poznanie świata i wpłynąć na wątek główny. I jak w każdym wyśmienitym CRPG-u możesz rozwiązywać zadania na więcej niż jeden sposób.
atom rpg
 • Walka – walka w trybie turowym nie jest tylko hołdem w stronę legend gatunku, to sprawa estetyki i smaku. Jaki cel ma walka gdzie nie możesz odczuwać satysfakcji po każdej dobrze zaplanowanej akcji? Jaki cel ma zwycięstwo, gdy każdy strzał, cios i ruch nie był dobrze zaplanowany ani nie był częścią przebiegłej strategii?
atom rpg
 • Bronie i elementy ekwipunku – jak już wspomniałem, w pełnej wersji gry napotkacie ponad 30 dostępnych broni. Radzieckie uzbrojenie, spluwy i kosy własnoręcznej roboty i bronie przemycone z zachodniego świata, których występowanie w grze będzie powiązane z historią uniwersum.
atom rpg

Jeżeli powyższe argumenty przekonały was do gry, pod tym linkiem znajduje się grywalne demo.

Źródło: www.kickstarter.com

Komentarze

0
·
Dobry czas na promocję gry postapo - za niecały tydzień 31 rocznica "wielkiego otwarcia" reaktora w bloku czwartym Чорнобильськой атомной електростанцiі (ЧАЕС).

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...