Assassin's Creed: Ostatni potomkowie. Grobowiec Chana
assassins creed: ostatni potomkowie. grobowiec chana

Uniwersum konfliktu między asasynami i templariuszami stworzone przez Ubisoft już od dawna jest źródłem wielu ciekawych historii. Choć większym wzięciem cieszą się gry niż książki, które bywały raczej średniej jakości, ostatnimi czasy zaczęły one zyskiwać lepszą reputację. Powstały dzieła, które w nikłym stopniu powiązane są z akcją znaną z ekranu komputera. Jedną z takich prac jest książka autorstwa Matthew J. Kirby’ego zatytułowana „Assassin’s Creed Ostatni potomkowie: Grobowiec Chana”.

Wyprawa po legendarny Trójząb Edenu wciąż trwa. Zarówno asasyni, jak i templariusze zostali wyprzedzeni w wyścigu o ząb wiary przez tajemniczego gracza, jednak wciąż pozostały do odnalezienia dwa fragmenty starożytnego oręża. Owen i jego przyjaciele, w wyniku kolejnych wydarzeń, zostali rozdzieleni i wspierają jedną lub drugą stronę. Ich ścieżki są różne, jednak wszystko wskazuje na to, że kolejny fragment artefaktu był w posiadaniu jednego z wnuków Czyngis-chana. Wędrówka do średniowiecznych Chin odkryje przed nimi wiele tajemnic. Wśród nich najważniejsze są pytania: gdzie są zęby, kto je zdobędzie i kto jeszcze uczestniczy w wyścigu po artefakty Prekursorów?

Assassin's Creed: Ostatni potomkowie. Grobowiec Chana

Informacja prasowa

Powieść Assassin’s Creed z serii „Ostatni potomkowie” promowana parkourem

Druga część trylogii Mathew J. Kirby’ego Assassin’s Creed: Last Descendants – Ostatni potomkowie właśnie trafiła do księgarń. „Grobowiec chana”, bo tak brzmi tytuł kolejnego tomu z popularnej serii dla młodych czytelników, przynosi nowe przygody zwykłych-niezwykłych bohaterów znanych z części pierwszej.

Ostatni potomkowie

Walka zapisana w genach

Owen jest zwyczajnym nastolatkiem – takich jak on codziennie mijamy na ulicy; ma swoich kumpli, własne kłopoty i szkolną rzeczywistość. I nagle odkrywa, że jego wspomnienia genetyczne wiążą go z legendarnymi zakonami asasynów i templariuszy. Owen trafia w sam środek rozgrywki, o której jeszcze chwilę temu niemal nic nie wiedział. Rozpoczyna się walka o Trójząb Edenu. Czy wspomnienia przodka Variusa wystarczą, by Owen stał się wojownikiem?

  • 1 strona
Wczytywanie...