Vendir: Plague of Lies

Vendir: Plague of Lies – zapowiedź

Dodał: , · Komentarzy: 0
vendir: plague of lies

Wersje demo na platformie Steam są zawsze wielką niewiadomą. Czasem dobra próbka promuje okropną grę, a czasem tragiczny fragment ma zareklamować... no cóż, po prostu zbliżającą się katastrofę.

Kiedy zasiadłem przed "Vendir: Plague of Lies", turową grą RPG autorstwa Early Morning Studio, od razu w głowie przewijały się następujące słowa: mroczne fantasy, powrót do klasyki, zmarnowany potencjał i... katastrofa. Bo to jest katastrofa. Niemniej, zacznijmy od początku.

Jeleni sztylet

Jeleni sztylet – recenzja książki

Dodał: , · Komentarzy: 0
jeleni sztylet,okładka

Mitologia słowiańska to temat, który w dzisiejszych czasach nie cieszy się dużą popularnością. Nie da się jednak zaprzeczyć, że niektórzy autorzy podejmują starania na rzecz tego, aby zagadnienie to propagować. Dzięki temu możemy natknąć się na dzieła, które wykorzystują rzeczone motywy przy tworzeniu swojego świata, dając głębsze zapoznanie z tematem. Oczywiście, to raczej prace naukowe pozwalają na najlepsze zgłębienie tego zagadnienia, ale właśnie bardziej tradycyjne opowieści w ogóle mogą rozbudzić w czytelnikach chęć, żeby takie dzieła badać. A jeśli do tego dorzucają naprawdę ciekawą fabułę, to jest to trudno taki bonus odrzucić. Z tą myślą zapraszam was do swych rozmyślań nad "Jelenim Sztyletem" Marty Mrozińskiej.

Inne
cena hadesa 2 – sukces w walce o lepsze ceny na steamie

Niekorzystny przelicznik, z jakiego Steam korzysta przy ustawianiu cen w złotówkach w swoim sklepie to problem, który już od dawna jest tematem krytyki w kręgach fanów gier. Ostatnio jednak sprawa ta zyskała na rozgłosie za sprawą serwisu Łowców Gier oraz prowadzącego podcastu MKwadrat, gdzie nawołuje się do zgłaszania przypadków nieodpowiedniej ceny za produkt na platformie Valve. Teraz zaś można powoli dostrzec efekty, czego jednym z dowodów jest choćby obniżenie ceny, za którą możemy kupić drugą część "Hadesa".

Gothic 1 Remake

Nowy screen z remake'a Gothica

Dodał: , · Komentarzy: 0
Gothic 1 Remake

Remake pierwszej części "Gothica" już od dłuższego czasu jest źródłem wachlarza rozmaitych emocji pośród fanów oryginału. W dalszym ciągu brak dokładnych informacji odnośnie premiery (są nadzieje na zmianę sytuacji w ramach THQ Nordic Digital Showcase 2024), do tego miała miejsce głośna krytyka w związku z zawartością i ceną edycji kolekcjonerskiej, którą można zamawiać już teraz, jeszcze przed pokazaniem gameplay'u. Niemniej, nie da się zaprzeczyć, że Alkimia Interactive choć stara się od czasu do czasu podrzucić coś graczom. Tym razem padło na screena z gry.

Bykon – Bydgoski Konwent Multifandomowy VI edycja
bykon – bykon – bydgoski konwent multifandomowy vi edycja

Zamknięcie dnia stanowił LARP "Najdłuższa noc" (od 21:00). Zabawa z finałem o tyle ciekawym, że moja recenzencka opinia będzie zupełnie odmienna od wrażeń części uczestników, ale zacznijmy od początku! LARP był seansem spirytystycznym, w którym część graczy była ludźmi, część zaś duchami, a między nimi pośredniczyła medium. Doświadczenie uczestników było różne, gdzieś z połowa nie brała dotąd w czymś takim udziału. Dla mnie był to w zasadzie pierwszy raz, nie licząc może doświadczeń z klanami w pewnym milsimowym FPS, gdzie czasem bywały elementy odgrywania roli – choć sądzę, że to lekko mi pomogło. W uproszczeniu, każda z odgrywanych postaci miała coś na sumieniu. Kto inny przejął jednak organizację wydarzenia, gdyż pierwotny prowadzący nie mógł przyjść. Kłopotem który zaistniał było, jak mniemam, rozbicie się rozgrywki i indywidualizacja poszczególnych wątków, gdy rozwiązanie można było osiągnąć tylko kolektywnie. Skutkiem tego w niektórych rolach część osób mogła się więcej wykazać, część niekoniecznie. W pewnym momencie nastąpiły jednak oddolne próby łączenia się ze sobą wątków, co pchnęło rozgrywkę do przodu. W ostatecznym rozrachunku wykonane zostały wszystkie zadania, poza misją główną. Dostępne osobom przejmującym organizację notatki pozwoliły dociec pewnych kwestii dopiero podczas omówienia po zakończonej grze. Mimo uzasadnionych uwag krytycznych części uczestników, ja osobiście bawiłem się całkiem dobrze.

  • 1 strona
Wczytywanie...