Neverwinter Nights
crimson tides of tethyr

Pojawiła się nowa wersja modyfikacji "Crimson Tides of Tethyr", którą przygotowano z myślą o "Neverwinter Nights" w wersji Enhanced Edition. Luke Scull przygotował dla nas blisko dwudziestogodzinną przygodę, dzięki której zawitamy do Tethyru w 1374 RD i spróbujemy obronić go przed zakusami tak zwanego Sythillisyjskiego Imperium. Czy warto skusić się na nową wersję w sytuacji, gdy mieliśmy już kontakt z tym modem?

Inne

Nie żyje Lech Jęczmyk

Dodał: , · Komentarzy: 0
lech jeczmyk

Nie lubię przekazywać złych wiadomości, ale za pośrednictwem portalu społecznościowego dziennikarz Piotr Sedeńko poinformował, że w wieku 87 lat zmarł Lech Jęczmyk. Był bardzo znanym tłumaczem, ale także autorem felietonów, publicystą, redaktorem oraz wielkim miłośnikiem science fiction. To on pełnił funkcję redaktora naczelnego pisma "Fantastyka" (1990-1992) oraz odpowiadał za przełożeni na język polski dzieł Dicka, Bergera, Hellera czy Vonneguta.

Fundacja

Ruszył nowy sezon Fundacji

Dodał: , · Komentarzy: 0
fundacja,foundation

Tegoroczne lato wcale nie zapowiada się jako ogórkowy sezon dla wszystkich miłośników science-fiction, bowiem dzisiaj mogliśmy obejrzeć pierwszy odcinek drugiego sezonu serialu "Fundacja", który opiera się na twórczości znanego rosyjskiego pisarza Isaaca Asimova pod tym samym tytułem. Kolejne odcinki będą się pojawiać co tydzień za pośrednictwem platformy Apple TV+.

Inne
electronic arts,black panther

Electronic Arts nawiązało współpracę z Marvelem, zaś owocem tego typu związku ma być nowa gra, w której wcielimy się w Czarną Panterę. Rzecz jasna EA nie rzuci do tego zadania wszystkich sił, lecz stworzyło zupełnie nowe studio, zaś nad całością będzie czuwał Kevin Stephensen. Wszystko to ma być okazją do uczczenia 57 urodzin pierwszego wydania komiksu, w którym pojawił się odziany w czerń bohater z Wakandy.

Stacja pośrednia

Stacja pośrednia – recenzja ksiązki

Dodał: , · Komentarzy: 0
stacja pośrednia

Kontakty z istotami pozaziemskimi są podstawą opowieści typu sci-fi, w których występuje więcej niż jedna rasa inteligentna. Teorii i koncepcji znajdzie się naprawdę mnóstwo, tak więc dywagacje podczas rozmyślań mogą być długie oraz dogłębne. Jedno jednak pozostaje pewne – takie zderzenie się rozmaitych gatunków, które może dzielić wszystko, od biologii przez technologię po filozofię, zwyczajnie musi zaowocować ciekawymi sytuacjami i wnioskami. To ukazania głównie tego aspektu podjął się Clifford D. Simak, pisząc książkę, której nadał tytuł "Stacja pośrednia".

Enoch Wallace na pierwszy rzut oka jest niegroźnym dziwakiem, jednym z wielu, których można spotkać w miejscach, które dorobiły się reputacji totalnego odludzia. Ale gdy ktoś zacznie dogrzebywać się szczegółów, szybko otrzyma więcej pytań niż odpowiedzi.

Baldur's Gate III
baldurs gate 3

Czekających na "Baldur's Gate 3" wpierw ucieszyła informacja o przyspieszonej premierze na PC, zaś po ostatnim "Panel form Hell" wiemy znacznie więcej o nadchodzącej największej premierze belgijskiego studia Larian. Wśród nowości nie tylko nieco przebudowany kreator postaci, ale także nowe rasy oraz kilka scen romansowych z dwójką naszych towarzyszy.

Inne

Informacja prasowa

gylt debiutuje na steamie

Horrory są dość szczególną odmianą gier, w której sprostanie zarówno wymaganiom weteranów gatunku, jak i potencjalnym nowicjuszom nie jest łatwe. Nie oznacza to jednak, że nikt nie próbuje. Tym razem przypadła kolej Tequila Works, których produkcja, "GYLT", właśnie debiutuje na platformach dystrybucji cyfrowej.

Inne
mennica gdańska wybije monety z harry'm potterem i mortal kombat

W naturze fanów wszelkich produkcji i uniwersów leży chęć przedstawiania swego zamiłowania. Zaś twórcy lubią odpowiadać na te pragnienia tworzeniem rozmaitych przedmiotów, dzięki którym mogą też zarobić spore pieniądze. Czasem takie gadżety to tani, niewyróżniający się szmelc, ale też można bez większych problemów trafić na prawdziwe gratki. Tym razem zaszczyt stworzenia czegoś wiekopomnego przypadł Mennicy Gdańskiej, która wybije monety z Harry'm Potterem.

Wczytywanie...