Amerykańscy bogowie

Amerykańscy bogowie
  • Autor
  • Autor tłumaczenia
  • Tytuł oryginału American Gods
  • Data wydania 25 stycznia 2008
  • Data wydania oryginału 19 czerwca 2001
  • ISBN 978-83-7480-090-7
  • Wydawnictwo MAG
Ocena użytkowników
8.9 Średnia z 5 ocen
Twoja ocena

Wersja autorska słynnej powieści Neila Gaimana, która zdobyła serca czytelników na całym świecie. „Amerykańscy bogowie” to coś więcej niż historia miłosna, jest bowiem opowieścią o współczesnym świecie, o przemijaniu wartości, konflikcie pomiędzy tym co nowe, a tradycjami, które powstawały przez wieki. Opowiada o pasji, miłości, nienawiści i śmierci, o codziennych problemach i rozterkach trapiących nas ludzi na początku nowego tysiąclecia.

Po trzech latach spędzonych w więzieniu Cień ma wyjść na wolność. Ale w miarę jak do końca odsiadki pozostają tygodnie, godziny, minuty, sekundy, czuje narastający niepokój. Na dwa dni przed zakończeniem wyroku, jego żona, Laura, ginie wypadku samochodowym w tajemniczych okolicznościach – wszystko wskazuje na zdradę małżeńską. Oszołomiony Cień powraca do domu, gdzie spotyka tajemniczego Pana Wednesday, twierdzącego, iż jest uchodźcą wojennym, byłym bogiem i królem Ameryki. Razem wyruszają oni w niesamowitą podróż przez Stany, rozwiązując zagadkę morderstw, które co zimę są dokonywane w małym amerykańskim miasteczku. Jednak podąża za nimi ktoś, z kim Cień musi zawrzeć pokój... W swojej niepokojącej, wciągającej i bardzo osobliwej powieści Neil Gaiman, wyrusza w podróż w poszukiwaniu duszy Ameryki.

Recenzja Czytaj całą recenzję »

Neil Gaiman to pisarz, który słynie z tworzenia wyjątkowych, wciągających historii, pełnych nawiązań do najrozmaitszych kultur, religii, wierzeń i mitologii. Seria komiksów “Sandman”, “Śmierć”, inspirowana japońskimi legendami baśń “Senni Łowcy” oraz powieści takie jak “Koralina” czy “Gwiezdny pył” przyzwyczaiły koneserów szeroko pojętej fantastyki do niezmiennie wysokiej jakości książek autorstwa Anglika. Nie inaczej rzecz ma się w wypadku dzieła o wymownym tytule “Amerykańscy bogowie”. Gdy... czytaj dalej...

Inne wydania

  • Amerykańscy bogowie
    9 listopada 2016
Wczytywanie...