Alpha Protocol

Wszystkie osoby chcące nadrobić brak "Alpha Protocol" w swojej kolekcji spotkała dziś niemiła niespodzianka. Produkcja zniknęła z wirtualnych półek Steama i innych serwisów zajmujących się cyfrową dystrybucją gier. Szybko okazało się, że było to spowodowane wygaśnięciem praw wydawniczych firmy Sega. Cała produkcja powróciła do rąk Obsidian Entertainment i z pewnością będzie ponownie dostępna na półkach, gdy zostaną dopieszczone kwestie pokroju, komą należą się pieniądze. Ale co to oznacza dla przyszłości samego "Alpha Protocol"? Panowie z Obsidian zawsze byli chętni do stworzenia kontynuacji, ale Sega zniesmaczona sprzedażą i ogólnym kształtem produktu odmawiała. Teraz przy wsparciu Microsoftu możemy oczekiwać wskrzeszenia marki. Reboot? Remake? Remaster? Czy pełnoprawna kontynuacja?

Alpha Protocol

Alpha Protocol 2?

Dodał: , · Komentarzy: 5

Chcielibyście kontynuację "Alpha Protocol"? Mam dla was złą wiadomość – na razie jej powstanie jest mało prawdopodobne.

alpha protocol

Fani "jedynki", po rozpoczęciu zbierania pieniędzy przez Obsidian na "Project Eternity", zaproponowali twórcom podobną zbiórkę, tylko że na sequel "Alpha Protocol". Chris Avellone nie zaaprobował jednak pomysłu. Obsidian rozpoczął już pracę nad kilkoma grami, więc nie może sobie pozwolić na produkcję kolejnej. Ostatecznym argumentem jednak okazał się fakt, że marka szpiegowskiego RPG-a należy do SEGI, co czyni stworzenie sequelu poprzez zbiórkę pieniędzy na Kickstarterze, niemożliwym. Ale Avellone dodał, że byłby szczęśliwy, mogąc zrobić kontynuację "Alpha Protocol". Wy także?

Alpha Protocol

Studio Obsidian, znane z m.in Neverwinter Nights 2, zapowiedziało całkowicie nową produkcję RPG w szpiegowskim klimacie, a mianowicie Alpha Protocol.

Chociaż jesteśmy już przyzwyczajeni do zmian dotyczących premier ważniejszych tytułów, to obecnie firma SEGA, wydawca gry, wprowadziła małe zamieszanie. Na oficjalnej stronie amerykańskiego oddziału firmy data została zmieniona na wiosnę 2010 roku, natomiast tych informacji nie potwierdzają filie w innych krajach.

Miejmy nadzieję, że to tylko niedopatrzenie ze strony Amerykanów. Chociaż z drugiej strony, dłuższe prace nad tytułem mogą zaowocować małą ilością błędów w produkcie końcowym, a więc każde wydarzenie ma swoją pozytywną oraz negatywną stronę.

Alpha Protocol

Oficjalna zapowiedź Alpha Protocol

Dodał: , · Komentarzy: 4

Jak już zapowiadaliśmy dwa dni temu, na rynek w przyszłym roku ma wejść całkiem nowe RPG – Alpha Protocol. Odbyło się to dzięki uprzejmości CD Projekt Polska, która zapowiedział to chyba pierwszy na świecie ;) Przedstawiciele Obsidian i SEGA oficjalnie podali właśnie informacje o planowanej premierze wspominanej produkcji na wiosnę przyszłego roku na platformach PC, Xbox 360 i PS3.

Zatem czas na oficjalne info:

 • producent: Obsidian Entertainment
 • wydawca: SEGA
 • kategoria: cRPG, gry akcji
 • Data Premiery:
  • świat: 2009
  • Polska: obecnie brak planów wydania
 • tryb gry: single player
 • wymagania wiekowe: 12+
Alpha Protocol

Alpha Protocol – coś nowego?

Dodał: , · Komentarzy: 0

Studio Obsidian, znane z m.in Neverwinter Nights 2, zapowiedziało całkowicie nową produkcję RPG. Jednak nie będzie przypominać tego, co już znamy...

Tym razem wcielimy się w rolę super agenta w stylu Bourna – Michael'a Thornton'a. Zapowiedziany tytuł produkcji to: Alpha Protocol.

Realia świata są niestandardowe, lecz zasady już nam znane. Zdobywamy doświadczenie podczas torowania sobie drogi do kariery i przeznaczamy je na 10 różnych umiejętności bohatera. To co mnie szczególnie ucieszyło to: rozgrywka z perspektywy trzeciej osoby, która pozwoli nam na lepsze obserwowanie efektów specjalnych różnych gadżetów.

Ważny jest również fakt, że odgrywane dialogi mają mieć odgrywać kluczową rolę w rozwoju fabuły. Na premierę gry musimy na razie poczekać do wiosny 2009.

 • 1 strona
Wczytywanie...