Battle Angel nadal w planach Camerona

1 minuta czytania

Można się było zastanawiać, czy aby ostatnia deklaracja Jamesa Camerona o kręceniu jedynie kolejnych części Avatara była jedynie krokiem marketingowym, jednak teraz okazuje się, że reżyser nakręci także inny film. Jak potwierdził, wciąż w jego planach jest stworzenie kinowej wersji Battle Angel.

battle angel

Film byłby oparty na japońskim komiksie Yukito Kishiro, który w oryginalnej wersji nazywa się GUMN. W dziewięciu tomach przedstawiono miasto złomu, w którym żyją zcybernetyzowani ludzie. To wysypisko, gdzie nie ma żadnych zasad czy praw, tak więc Alita, która budzi się z długiego snu, nie może liczyć na żadne wsparcie. Z uszkodzonym ciałem i licznymi lukami w pamięci znajduje ją Daisuke Ido. Naukowiec daje jej nowe ciało z nadludzkimi umiejętnościami, dzięki którym Alita może walczyć ze złoczyńcami.

Data powstania filmu pozostaje tajemnicą, jednak Cameron uparcie twierdzi, że szybko się do tego nie zabierze. Cóż, wpierw pewnie chce zarobić kolejne miliony na dalszych częściach Avatara.

Komentarze

0
·
Ile to już było informacji a propos filmu na podstawie Battle Angel Alita. Mangę wspominam bardzo miło, chociaż do tej pory brakuje mi dwóch ostatnich tomów. Filmy na podstawie mang i anime, o ile w ogóle wychodzą, bo zazwyczaj kończy się na planach ( Cowboy Bebop, Neon Genesis Evangelion) są raczej kiepskie. Jednakże Battle Angel to według mnie dobry materiał na ekranizację, o ile wszystko znajdzie się w odpowiednich rękach, wszak to kawałek dobrego cyberpunku. A ja wierzę, że da się jeszcze stworzyć dobry film, nie stawiając na efekty i największe gwiazdy Hollywood.

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...