Adaptacje literatury. Trzej muszkieterowie

Adaptacje literatury. Trzej muszkieterowie
Ocena użytkowników
-- Średnia z 0 ocen
Twoja ocena

Komiksowa adaptacja jednej z najbardziej znanych powieści płaszcza i szpady, wielokrotnie ekranizowanej i przetłumaczonej na wiele języków książki Aleksandra Dumasa. Marzeniem młodego szlachcica d'Artagnana jest zostać przyjętym w szeregi muszkieterów – elitarnej formacji przybocznej króla Francji. Rusza więc z rodzinnej Gaskonii do Paryża, by urzeczywistnić marzenie. Mając w pamięci przykazanie ojca, by pojedynkował się z każdym, kto go obrazi, d'Artagnan wyzywa na pojedynek najpierw tajemniczego nieznajomego, który odmawia mu tego honoru, a potem trzech najsłynniejszych muszkieterów królewskich, i w rezultacie wplątuje się w międzynarodową aferę, która może zaważyć na przyszłości królowej. Znana przygodowa fabuła w komiksowej odsłonie nabiera nowych barw i zachęca do powrotu do oryginalnej powieści!

Autorem scenariusza tej adaptacji jest włoski pisarz i scenarzysta Fabrizio Lo Bianco („La guerra di Toni”), natomiast rysunki wykonał pochodzący z Wenezueli malarz, ilustrator, rysownik i kolorysta Andres José Mossa („Star Wars”).

Recenzja Czytaj całą recenzję »

Potem jak dobrze wiemy, w przeciągu dwudziestu lat muszkieterowie zaprzedali swoje ideały. My jednak cofniemy się do początku, gdy byli tacy "pięknie nieroztropni". Młody szlachcic d'Artagnan wyrusza z rodzimej Gaskonii do Paryża, by podjąć się służby w formacji muszkieterów gwardii króla Ludwika XIII. Uzbrojony w ojcowską szpadę, znajomość cudownej leczniczej maści oraz naiwną szlachetność wpojoną w procesie wychowawczym, prędko pakuje się w liczne problemy towarzyskie, lokalne oraz...... czytaj dalej...

Wczytywanie...