Złodziejska magia - Prawo milenium #1

Złodziejska magia
  • Autor
  • Autor tłumaczenia
  • Tytuł oryginału Thief's Magic: Book One of The Millennium's Rule
  • Data wydania 13 maja 2014
  • Data wydania oryginału 1 stycznia 2014
  • ISBN 978-83-64297-22-9
  • Wydawnictwo Galeria Książki
Ocena użytkowników
7 Średnia z 1 ocen
Twoja ocena

Pierwszy tom niecierpliwie wyczekiwanej nowej trylogii najpopularniejszej autorki fantasy ostatniego dziesięciolecia!

W świecie, w którym magia napędza rewolucję przemysłową, student archeologii Tyen odkopuje Vellę – księgę, która posiada zdolność odczuwania. Vella, niegdyś młoda czarodziejka zajmująca się introligatorstwem, została zmieniona w pożyteczne narzędzie przez jednego z najpotężniejszych czarnoksiężników wszech czasów. Od tamtej chwili zbiera informacje, między innymi kluczowe wskazówki na temat katastrofy czekającej świat Tyena.

Tymczasem w krainie rządzonej przez kapłanów córce farbiarza Rielle wpajano od dziecka, że używanie magii oznacza okradanie Aniołów. Dziewczyna wie jednak, że ma do tego talent i że w mieście przebywa pewien zdeprawowany człowiek, który chętnie ją nauczy, jak się posługiwać magią – jeżeli tylko odważy się zaryzykować gniew Aniołów.

Nie wszystko jednak jest zgodne z przekonaniami, w jakich wychowano Tyena i Rielle. Ani natura magii, ani prawa ich krajów.

Ani nawet ludzie, którym ufają...

Recenzja Czytaj całą recenzję »

Tyen – jako student nie tylko magii, ale i historii – jest uczestnikiem ekspedycji archeologicznej. Znajduje grobowiec, w którym – wbrew oczekiwaniom – nie natyka się na stos wartych uwagi skarbów. Czyżby wszystkie jego wyliczenia można było o kant zadka potłuc? Nie do końca. Natrafia bowiem na książkę. Pustą, niczym dziennik Toma Riddle'a. I jak wspomniany dziennik – "gadającą". Nie, nie jest horkruksem, sfiksowaną duszą, zamkniętą między okładkami, nic z tych rzeczy. Jest – a raczej była –... czytaj dalej...

Wczytywanie...