World of Warcraft: Wielka Księga Pop-Up

2 minuty czytania

world of warcfaft

Uniwersum "World of Warcraft" to fascynujące miejsce, pełne sekretów i tajemnic. Twórcy wykorzystali okazję, tworząc wiele unikalnych przedmiotów kolekcjonerskich – ku uciesze oddanych fanów i własnych portfeli. Choć o takich gadżetach można mieć różne zdanie, nikt nie będzie mógł zaprzeczyć, że wśród nich można znaleźć pozycje wyróżniające się pewną oryginalnością, koncepcją lub jakością wykonania. Sądzę, że nie popełnię błędu, jeśli do tej grupy dołączę artefakt, który dziś trafił na mój warsztat – "World of Warcraft. Wielka Księga Pop-Up" autorstwa Matthew Reinharta.

Jest to wielka wycinanka, w której zawarto kilka największych i najważniejszych lokacji w całym Azeroth. Miasta o kluczowym znaczeniu zarówno dla Hordy, jak i Przymierza. Całość urzeka jakością wykonania – każdy z modeli kryje w sobie głębię i elementy interaktywne, zawierając w sobie szczególny urok charakterystyczny dla każdej z lokacji.

Do każdego z miast, oprócz pewnych wyjątkowych dla nich dodatków w formie pobocznych konstrukcji, możemy znaleźć również modele, w których uwieczniono najważniejsze dla każdej frakcji postacie. Wszystkie, podobnie jak same miasta, zostały opatrzone krótkimi, ale treściwymi opisami, więc nawet laik będzie w stanie się połapać, kto jest kim. Dzięki temu twór jest bardziej dostępny.

Więcej, księgę skonstruowano tak, by można było ją rozłożyć, otrzymując wielką mapę Azeroth. Pomimo pewnej umowności jest ona dość dokładna i dobrze ukazuje ten świat. Zamysł, choć wspaniały, jest obarczony pewnym ryzykiem. Do księgi załączono co prawda instrukcję, jak należy przeprowadzić całą operację, ale instrukcja jest skomplikowana i można przy tym nieopatrznie uszkodzić książkę. Uważnych czeka jednak nagroda warta trudu.

To artefakt, który zostanie zapewne ciepło przyjęty przez każdego fana Azeroth. Warto się jednak pospieszyć. Liczba egzemplarzy polskiego wydania jest ograniczona.

Dziękujemy wydawnictwu Insignis za dostarczenie egzemplarza recenzenckiego.

Ocena Game Exe
9
Ocena użytkowników
-- Średnia z 0 ocen
Twoja ocena

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...