World of Warcraft: Podróż przez Azeroth. Wschodnie królestwa

2 minuty czytania

world of warcraft: podróż przez azeroth: wschodnie królestwa

Uniwersum Warcrafta to prawdziwa kopalnia dla fanów opowieści o herosach. Znajdzie się tam mnóstwo niezwykłych postaci, miejsc, wydarzeń i przedmiotów. Przez to czasem niełatwo jest dotrzymać kroku obecnemu wyglądowi tego świata. Dziś jednak mamy możliwość uzyskania pomocy w tej sprawie – ”Podróż przez Azeroth. Wschodnie Królestwa” pióra Christie Golden.

Książka ma konwencję raportu sporządzonego podczas podróży przez teren Wschodnich Królestw przez Mistrza Szpiegów Przymierza, Matiasa Shawa, któremu towarzyszy kapitan Flynn Fairwind. Ich zadaniem jest objechanie kontynentu celem sporządzenia raportu na temat aktualnej sytuacji, mającej miejsce w najważniejszych ośrodkach Przymierza jak i Hordy, sprawdzając przy tym wszelkie charakterystyczne punkty oraz znane cenne artefakty. Podział ten jest jak najbardziej zrozumiały i zapewnia przejrzystość w tekście.

W ramach wprowadzenia do każdego fragmentu książki mamy zapewnione odpowiednie wyjaśnienia w aspektach takich jak: co, gdzie, jak, dlaczego. Dzięki temu osoba, która niekoniecznie ma pełen wgląd w wydarzenia Azeroth, będzie mogła całkiem sprawnie rozeznać się w sytuacji. Dzięki temu powieść jest bardziej dostępna dla osób dopiero poznających uniwersum.

Ciekawym zagadnieniem jest wykorzystana w tekście czcionka. W większości jest to zwykły, łatwy do odczytania druk, jednak znajdziemy też punkty pisane innym wzorem, a nawet stylizowane na pismo ręczne. W takich chwilach odcyfrowanie niektórych akapitów tekstu bywa problematyczne, ale nie jest niemożliwe. Ciekawym dodatkiem w tej sprawie są rozmaite dopiski i podkreślenia w tekście przy ważniejszych fragmentach, co pozwala zwrócić uwagę na istotniejsze aspekty informacji, a także zapewnia wstawki humorystyczne.

Wypada także wspomnieć o tym, że książka jest bogato ilustrowana. Oprócz mapy Wschodnich Królestw znajdziemy tam także grafiki najróżniejszych miejsc, postaci i przedmiotów, które są tam wspomniane. Dzięki temu całość znacznie zyskuje na wartości.

Materiały dodatkowe do uniwersum Warcrafta nie są dla mnie czymś obcym, a że lubię rozbudowywać swoją wiedzę o tym świecie, to z chęcią zabrałem się za tę książkę. Nie da się zaprzeczyć, jestem zadowolony z tej pozycji. Nie tylko pozwoliła mi na poszerzenie wiadomości na temat jednej z ważniejszych krain Azeroth, ale także przy tym bardzo ładnie wygląda. Dzieło na pewno znajdzie swoich pasjonatów.

Dziękujemy wydawnictwu Insignis za dostarczenie egzemplarza recenzenckiego.

Ocena Game Exe
7.5
Ocena użytkowników
-- Średnia z 0 ocen
Twoja ocena

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...