Frontiers skasowane, ale na jego podwalinach powstanie Torchlight III

Wydawało się, że trzecia odsłona serii "Torchlight" będzie znacząco odbiegać od poprzedniczek, ale "Frontiers" zostało skasowane, dzięki czemu na jego podstawie powstanie pełnoprawna kontynuacja znanej o cenionej serii. To nie nagłe olśnienie, lecz efekt testów wersji alfa.

torchlight

Do dziś z bólem głowy wspominam nie tylko upadek Runic Games, ale także nagłe odejście od sprawdzonej formy innej znanej serii – "Sacred". Tam także próbowano przy okazji "trójki" wprowadzić oszałamiające zmiany, które przyniosły kiepską sprzedaż, jeszcze gorsze oceny branżowe i równie nieprzychylne komentarze samych graczy. Max Schaefer postanowił nie iść tą drogą i chwała mu za to.

To właśnie lider studia Echtra Games ogłosił, że "Torchlight Frontiers" nie tylko pojawi się z opóźnieniem, ale cały projekt pod tą nazwą nie trafi na sklepowe półki. Jest to efekt testów wersji alfa, w których tak deweloperzy, jak i testerzy, doszli do tych samych wniosków – po co na nowo wymyślać koło.

torchlight

Dzięki temu na bazie doświadczeń i dotychczasowych prac powstanie "Torchlight III", będący powrotem do korzeni serii. Zmiana modelu dystrybucji sprawia, że gra trafi w wersji premium jeszcze w tym roku. Żegnamy płatne dodatki, mogąc od razu rozkoszować się pełną zawartością, ale w zamian produkcja przenosi się z Arc na Steama. Tym samym latem wersja PC, zaś konsolowcy będą musieli trochę poczekać.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Wczytywanie...