"Beauty of Dawn" – utwór promujący grę "The Elder Scrolls Online"

1 minuta czytania

Malukah, znana szerszej społeczności jako autorka udanego coveru utworu Jeremiego SoulaThe Dragonborn Comes – powraca do świata Tamriel, tym razem na życzenie twórców gry mmo The Elder Scrolls Online, ZeniMax Online Studios (którego właścicielem, podobnie jak Bethsoftu, twórców Skyrim, jest korporacja ZeniMax Media). the elder scrolls online

Jak podaje serwisowi Polygon, Malukhah, po bardzo dobrej recepcji utworu przez fanów, twórcy TESa Online zwrócili się do niej z prośba o skomponowanie pieśni inspirującego się fabułą gry.

Na pewno ogromnym źródłem natchnienia artystki było przebogate historyczne tło stojące za grą. Jak sama Malukah wspomina:

"Wiem, że opowieść będzie miała miejsce w Drugiej Erze Tamriel, znalazłam książkę w (grze – dop. Ranger) Oblivion, z której pochodzi cytat poety opisujący ten okres jako "noce i dnie krwi oraz jadu"(...) Ta kwestia określiła ton utworu. Inna księga wspomina, że że słowo Tamriel oznacza "Piękno Świtu", i to również było ważną częścią tekstu."

Komentarze

0
·
Super! Bardzo mi się spodobało!
0
·
Wolałbym coś bardziej inspirowanego dotychczasowym soundtrackiem z TES'ów.
0
·
Końcówka ma charakterystyczny motyw. Sam utwór jest świetny, dziewczyna ma talent i ciesze się, że ją zatrudnili do tego.

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...