Wieści ze Smallville

3 minuty czytania

filmy, smallville

Długo nie widzieliśmy się w ramach wieści ze Smallville, co spowodowane było dłuższą przerwą do nowego odcinka. Pora nadrobić parę zaległości i przygotować się na kolejny epizod. Gotowi?

Rozpocznijmy od "Icarusa", czyli jedenastego odcinka, już wyemitowanego. Rozpoczęło się naprawdę mocno – Clark w końcu oświadczył się Lois. Może nie wyszło dokładnie tak, jak zaplanował, ale przyszły Superman usłyszał wymarzone "tak". Dalej niestety nie było już tak różowo, gdy pojawili się rządowi agenci zadający trudne pytania. Do tego należy dołożyć scenę walki, w wyniku której ginie Hawkman. Normalnie powinniśmy płakać, ale to postać, która co jakiś czas się odradza w nowym ciele, więc nic straconego.

Problem jednak w tym, iż podczas finałowej sceny dochodzi do niespodziewanego pojawienia się dziwnego urządzenia. Wszyscy tracą przytomność a widz pozostaje z odwiecznym pytaniem o ciąg dalszy. Tego należy spodziewać się za nieco ponad 26 dni. Dodam jedynie, iż "Icarusa" obejrzało 2,57 mln widzów, co stanowi spadek w porównania do odcinka "Luthor".

Następny epizod nosi nazwę "Collateral". Tam też dowiemy się skąd tajemnicze omdlenie. Czyżby uwolniona dusza Hawkmana szukała nowego żywiciela?

smallville

Fani Allison Mack niecierpliwie odliczają dni do 28 stycznia, gdyż właśnie w "Collateral" ma się pojawić gościnnie aktorka wcielająca się w rolę Chloe Sullivan. Jednak to nie ona będzie główną bohaterką wspomnianego odcinka, a Czarny Kanarek (Black Canary). Wcieli się w nią Alaina Huffman, którą widzieliśmy także w poprzednich epizodach, jak też ostatnio w "Icarusie". To kolejna postać z komiksów DC. Znana jest przede wszystkim ze swojego wyszkolenia w sztukach walki oraz zdolności, która pozwala jej na emisję wysokiej mocy krzyku do rozbijania obiektów i obezwładniania przeciwników.

W komiksach była członkiem Justice Society of America – pierwszej grupy zrzeszającej herosów. W serialu, jako Dinah Lance, nosi długie czarne włosy (w istocie jest to peruka). Dzięki temu przebraniu może pracować jako kontrowersyjny publicysta w Daily Planet.

W nocy zmienia się w blondynkę o krótkich włosach i masce z czarnego makijażu. Pierwotnie została zatrudniona przez Lexa Luthora, który chciał porwać Zieloną Strzałę. Potem Oliver Quuen i Clark uświadamiają jej, że to jej pracodawca jest tym złym. Clark nadaje jej miano czarnego kanarka. Dinah dołącza następnie do grupy herosów Olivera. Jest jedną z osób, która uczestniczy w pogrzebie Hawkmana.

smallvillesmallville

Według CBM, producenci "Smallville" nie rezygnują z prób namówienia do współpracy Michaela Rosenbauma, by ten ponownie wcielił się w rolę Lexa Luthora. Aktor pozostaje jednak nieugięty, co może pokrzyżować plany scenarzystów. Chcą oni, by w ostatniej serii pojawiły się ponownie wszystkie znane i lubiane postacie z poprzednich sezonów. Być może chodzi jednak o pieniądze, gdyż sama postać Lexa pojawi się pod koniec serii na pewno. Pozostaje tylko kwestia, kto go zagra. Istnieje jednak światełko nadziei, gdyż do grona osób, które pojawią się w tym roku w Sewilli, dołączyła Cassidy Freeman (serialowa Tess) oraz nie kto inny, jak właśnie Michael Rosenbaum.

Geoff Johns zdradził kilka szczegółów ze swojego odcinka. Wiadomo, że prace nad scenariuszem zostały ukończone przed Świętami. W "Booster" pojawi się Blue Beetle, czyli Jaime Reyes. Booster Gold spotka się też z Clarkiem i Lois. Niewykluczone, że ujrzymy kogoś z Kord Industries – firmy przygotowującej sprzęt dla tytułowego bohatera.

Zbliżamy się do końca. Należy jeszcze wspomnieć o powrocie Zoda w jednym z odcinków, gdyż Callum miał zagrać w dwóch sezonach a skończyło się na jednym, jak też o wielkim finale 10 serii, który ma trwać około dwóch godzin.

To tyle na dziś. Standardowo poniżej filmik promocyjny dla najbliższego odcinka – "Collateral".

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...