Upadek Królestwa Kezarth

1 minuta czytania

Królestwo Kezarth – projekt wyróżniony "Najbardziej oczekiwanym RPG tekstowym roku 2008" przez serwis supportowy RPG tekstowe (mowa o Pastime), projekt istniejący od 5 lat, tworzony w swojej historii przez trzy różne ekipy, m.in przez największe sławy programistów gier tego typu (ku zaspokojeniu ciekawości niektórych – m.in Kayne, WMP, Meiven Valderon, MiBac), został zawieszony.

Wczoraj na stronie Kezarth można było ujrzeć notkę o upadłości. A na byłym forum Kezarth dłuższe wyjaśnienie, z którego wynika, że nie jest to definitywny upadek i zakończenie projektu.

Komentarze

0
·
Szczerze to jestem ciekaw, kto wyróznił ten projekt jako "Najbardziej oczekiwanym RPG tekstowym roku 2008"?
0
·
Skoro już muszę odpowiadać (grzeczność nakazuje) to postaram się nie ironizować.
Projekt ten wyróżniły osoby najbardziej do tego uprawnione - społeczność graczy i twórców.
0
·
Taka odpowiedź to żadna odpowiedź. Insteresują mnie konrety. Czy to wyróżnienie było gdzieś opublikowane - na portalu internetowym, czasopiśmiem na forum dotyczącym gier tekstowych? Czy był organizowany jakiś konkurs i projekt ten został wyróżniony? Czy po prostu kilka osób przyznała sobie taki tytuł?

Bo to narcystyczne sformułowanie w stylu:

"Projekt ten wyróżniły osoby najbardziej do tego uprawnione - społeczność graczy i twórców."

nic nie znaczy. Jaka to społeczność? Jakiej gry ? (no chyba nie Kezarth, która przynajmniej od roku w ogóle nie była grą, tylko enigmatyczną zapowiedzią) No i trudno aby spolecznosć samego projektu Kezarth przyznawała sobie wyróznienia Czy to było wyróżnienei na łamach gexe.pl? Jesli tak, to jakie były kryteria ocen? Ile projektów brało w nim udział itd...

Stąd pytam o konkrety, a nie niejasne i nieprecyzyjne odpowiedzi. Bo nie ukrywam, że samo wyróżnienie mnie bardzio zaciekawiło.
0
·
(Poniższy komentarz nie był pisany z myślą o ironizowaniu, złośliwości itd, tylko w poszukiwaniu jakichś źródeł danych)

A ja jednak poproszę jakiś konkret, np. gdzie były te ankiety w których wygrało (bo rozumiem że jak jakaś społeczność decyduje, to albo ankiety albo posty na forum czy inna grupa dyskusyjna?).

Po chwili szperania w Google znalazłem np to: http://www.krainafantasy.info/forum/viewth...6&thread_id=359

I tak odcinając się od dyskusji jaka się tam dalej wywiązała, korzeni, kto był pierwszy itd:

Naprawdę, gdzie można poczytać te ankiety itd. Bo jak przeczytałem ten wątek na forum to się z potencjalnych źródeł ostało tylko "(...)Więc nie ma co się dziwić temu tekstowi na Wiki. I nie widziałem jeszcze ankiety,którą Kezarth by wygrało(...)".

Żadnego wpisu na Wikipedii nie znalazłem.

Jeszcze raz: to nie jest komentarz złośliwy. Ja naprawdę mało siedzę w "społeczności", jedyne forum "okołovallheryjskie" na jakim byłem zarejestrowany to to Ś.P. oficjalne Thindila na livenet.pl.

Czołem

P.S. Na forum Kezarth się nie rejestrowałem a niezalogowany nawet read-only nic nie zobaczy.
0
·
Coś czuję, że na ww. pytania nie padnie odpowiedź. Trochę zaskoczyła mnie treść newsa. Podpisuję się pod słowami Dellasa i eyescreama.
0
·
Jak na moje bardzo narcystyczny tekst o tym, że gra upada, ale my i tak jesteśmy najlepsi, najbardziej oczekiwani, mamy najlepszych programistów itd. itp.

Nic szczególnie wartego uwagi. Może redakcja powinna się zastanowić nad dokładniejszym sprawdzaniem newsów, jakie tu zamieszcza.
0
·
Dellas i spółka. Darujcie sobie. Projekt upadł i tyle. A wyróżnienie było jakieś tylko nie pamiętam gdzie. "Może redakcja powinna się zastanowić nad dokładniejszym sprawdzaniem newsów, jakie tu zamieszcza." Redakcja zastanawia nad każdym newsem. Nie przesadzajcie. Kcecie dokładniejszych informacji napiszcie do admina Kezarth.
0
·
tu nie chodzi o info do KT i o projekcie Kezarth. Tu chodzi o ten "konkurs" czy też tytuł. Nieładnie jest pisać art i przypisywać sobie w nim zasługi itd. To dowodzi tylko narcyzmu, zadufania i innych uczuc w tym stylu.
0
·
ah i zapomniałbym.

mam tylko jedno pytanie- ten tytul "Najbardziej oczekiwanym RPG tekstowym roku 2008" nadal sam MajareQ czy tez reszta KT tez sobie taki tytul przywlaszczyla?
0
·
Zatem zacznijmy od początku... Na początku tego roku (dokładnie Rozpoczęta: 31/12/2007 21:12
| Zakończona: 06/01/2008 14:24) ukazała się ankieta na ostatnim nieoficjalnym Supporcie Vallheru pt. "Która gra najbardziej uszczęśliwiłaby Cię w roku 2008?" opcjami dostępnymi były: "Crondor", "Redoran 3", "powrót Imperium Smallville", "Alvaria", "Middle", "Eternal Lords", "Kezarth", "Jarkendar", "Nie uszczęśliwiają mnie powstania/reedycje gier!". Dla produkcji wybranej tą najbardzoej oczekiwaną, support ten przyznał tenże tytuł. Nie rozumiem wypowiedz gościa, który uważa, że to ja sam przyznałem Kezarth"owi ten tytuł. "Konkursu" nie było żadnego. "Nieładnie jest pisać art i przypisywać sobie w nim zasługi itd." Toć to kpina. Ciekawi mnie też fakt, że cały Orodlin Team ruszył na trupa jak jeden mąż, a raczej jak hiena. Czujecie się teraz mocni co? Jest trup to można się nad nim po wyżywać. Gratuluję Wam gracji i okłady.
0
·
Cóż za konsekwencja w Waszych słowach i moc argumentów. Przestańcie gadać głupoty, bo boli Was to że jakakolwiek gra oprócz kochanego Orodlinu została wyróżniona. Kezarth nie żyje. Przestańcie się pastwić nad jego zwłokami.
0
·
Bo "Najbardziej oczekiwanym RPG tekstowym roku 2008" jest O. "I tyle...
0
·
dokładnie... przecież wszyscy doskonale wiemy że O. jest jedynym następcą Vallheru, że zrobiliście w nim setki zmian i że teraz jest najlepsze na świecie...
0
·
akurat nie jestem zwiazany z Orodlinem...
a zdanko:
Na początku tego roku (dokładnie Rozpoczęta: 31/12/2007 21:12 | Zakończona: 06/01/2008 14:24) ukazała się ankieta na ostatnim nieoficjalnym Supporcie Vallheru pt. "Która gra najbardziej uszczęśliwiłaby Cię w roku 2008?" opcjami dostępnymi były: "Crondor", "Redoran 3", "powrót Imperium Smallville", "Alvaria", "Middle", "Eternal Lords", "Kezarth", "Jarkendar", "Nie uszczęśliwiają mnie powstania/reedycje gier!"

teraz pytanie- na ktorym supporcie? ostatni i nieoficjalny? toz takich jest pare. Choćby support Kiri (znana osoba), KrainaFantasy czy też cgvia.pl. Nie spotkalem sie jeszcze z "ostatnim" supportem
0
·

Ekhm...W newsie nie było podane gdzie, kto i na jakich zasadach Kezarth został "wyróżniony", stąd podło moje pytanie w pierwszym komentarzu (az sobie zacytuje):Szczerze to jestem ciekaw, kto wyróznił ten projekt jako "Najbardziej oczekiwanym RPG tekstowym roku 2008"?


Nie ma tam nic z ironii, arogancji czy agresji - proste i prescyzyjne pytanie. W tym komentarzu nie ma słowa o Orodlinie (w ogóle to widzę, że na temat tej gry pokutują u co niektórych jakieś kompleksy), czy innej grze, jedynie czysta ciekawośc, gdzie i kiedy był taki konkurs. W odpowiedzi dostaję coś takiegoSkoro już muszę odpowiadać (grzeczność nakazuje) to postaram się nie ironizować. Projekt ten wyróżniły osoby najbardziej do tego uprawnione - społeczność graczy i twórców.


Nie dojść, że osobnik robi nam łaskę, że odpowiada, to odpowiada w taki sposób, że nadal nic nie wiadomo. A wystarczyło podać link do forum. I cała dyskusja była by zakończona.


Dellas i spółka. Darujcie sobie. Projekt upadł i tyle.


I nic mnie nie obchodzi Kezarth jako projekt. Nic do niego nie mam. Nie wypowiadałem się przecież w ogóle na temat tego projektu, jedynie interseowały mnie konkrety odnośnie konkursu. Więc proszę nie inputować mi słów ani intencji, których mnie nie dotyczą. Za słowa innych nie odpowiadam.

0
·
kurde - htmlu nie czyta - przepraszam za jakość tekstu.
0
·
(w ogóle to widzę, że na temat tej gry pokutują u co niektórych jakieś kompleksy) -_-"
0
·
jak na moje to ludzie tutaj nie kopali upadającego projektu, ale autora newsa, który powypisywał co najmniej kontrowersyjne ochy i achy na temat projektu Kezarth.
I tak jak ludzie zwrócili uwagę news jest skrajnie nieprecyzyjny, bo nie mówi kto uznał Kezarth za najbardziej oczekiwaną grę roku. Nawet w komentarzach podano "ostatni nieoficjalny support", a nie podano ani jego nazwy, ani adresu.
Poza tym jeśli mówi się o największych programistycznych sławach, to wypadałoby je wymienić, bo ja nie mam pojęcia o kogo może chodzić, a jako czytelnik chciałbym.
Co do ludzi z oro, to wiem tyle, że MajareQ po prostu zraził ich kiedyś do siebie. Na wikipedii była sensacyjna rewelacja, że Kezarth też się łączy z Orodlinem - prawdopodobnie podana przez samych ludzi z Kezarthu (żeby nie wskazywać palcem), a do poważnych rozmów na temat połączenia nigdy nie doszło, więc ludzie z oro mają podstawy, żeby wypytywać się o źródła wiedzy MajareQa i innych członków Kezarath Team bo nie wiadomo, czy znowu im się coś nie przyśniło.
0
·
Skończcie tą gadaninę. Kezarth Teamu nie ma. Wszystkie słowa Gości i ludzi z OT mają na celu tylko zrujnować opinię o Kezarth jaką świadczy ten news. Wszystko co do tej pory zaprezentowali do prywatne domysły i animozje. Skończcie temat tak jak Kezarth dokończył żywota.
0
·
podaje po raz kolejny- NIE JESTEM ZWIAZANY Z ORODLINEM. pomimo tego chce sie dowiedziec na jakim supporcie byla podawana ankieta? bo jak na razie wiedze tylko teksty w duchu "oj juz cicho, zapomnijmy o sprawie". Nie mam nic do KT, MajareQ etc. chce sie dowiedziec KTO nadal ten tytul Waszemu projektowi. Po wymijajacych odpowiedziach utwierdzam sie w zdaniu, ze to wymysl MajareQ (który slynie z narcyzmu oraz zbyt wielkiego mniemania o sobie i swoim bezposrednim otoczeniu) lub ktoregos z czlonkow KT w celach reklamowych.
0
·
a i przy okazji spytam co to Eternal Lords i Middle? bo o reszcie slyszalem, ale o tych nie akurat...
0
·
Nie wiem jak można to jeszcze jaśniej wyartykułować. NIKOGO W TEJ DYSKUSJI NIE INTERESUJE KEZARTH (no może poza Tobą MajerQ). Interesuje nas przyznane wyróżnienie a dokładniej link do forum (supportu Vallheru), gdzie ta ankieta/konkurs się odbył. I tyle. Czy musi być napisane kolejne 20 postów, żeby się tego dowiedzieć? Jeśli nie chcesz podać tego linku - prze bardzo - ale napisz to wyraźnie - a damy spokój Tobie, Kezarth i czemu sobie jeszcze zażyczysz.
0
·
Przenieście się na maile bo to jest komedia co tu sie dzieje... Koniec dyskusji tutaj. Piszcie do Administratora Kezarth maila po więcej informacji. Nie chcę tu widzieć żadnych wojen podjazdowych.
0
·
Zapraszam na admin[at]kezarth[dot]net
0
·
http://pastime.tivi.net.pl/team/php-files/...php?readmore=53

"osoby najbardziej do tego uprawnione - społeczność graczy i twórców"

A teraz statystyki tej społeczności:
w ciągu ostatnich 24 godzin 5 osób online

Proponuję zwyczajnie usunąć tego newsa z Gameexe. Portalowi takich rozmiarów nie przystoi wypisywać takich głupot na stronie głównej.
0
·
Klaus pisałem coś? Nie jesteś administratorem strony, prawda? Zajmij się swoją gierką oraz pisaniem sprawozdania z konwentu. Daj wreszcie coś GameExe.
0
·
Gwoli ścisłości Tar, ty też nie jesteś administratorem. Nie jesteś nawet moderatorem. Więc nie wchodź z łaski swojej w nie swoje buty. Panowie, starczy tego. Dość już powiedzieliście tutaj. Podstawowy cel osiągnięty - znacie już źródło wyników tej ankiety. Resztę omówcie za pomocą innych środków przekazu.
0
·
Wieczne przepychanki OroTeam zaczynaja byc smieszne Panowie: licznik on-line spada, graczy coraz mniej, nuda wieje, dzieki tysiacom zmian przez pol roku nie jestescie w stanie `zjesc` gry ktora zmian nie ma wcale a wy sie przejmujecie jakimis duperelami w stylu: ankietka na jakims forum dla 5 userow ;D Mozna sie promowac duzo sprawniej niz komentarze na takim poziomie co tutaj
Pozdrawiam
0
·
Owszem - licznik online spada tak samo jak i liczba graczy. I dzieje sie to nie bez przyczyny. Wprowadzilismy system walki z multikontami, ktory caly czas udoskonalamy. Po jego zastosowaniu z dnia na dzien usunieto okolo 1/3 kont. Co przeklada sie zarowno na status graczy online, jak i liczbe kont w gry. Ponadto wprowadzane do gry rozwiazania maja na celu obiektywizacje rozgrywki - nie trzeba obecnie siedziec 24h na dzien w grze, aby cos osiagnac (np. odswieżac co godzine energie w domku).
Jednak ze statystyk serwera wynika, ze liczba graczy codziennie sie logujacych do gry pozostala na tym samym poziomie. A zatem "nie wszystko zloto co sie swieci".
0
·
Na szczęście jakąś władzę jeszcze mam i przypominam o słowach Strażnika. Dyskusje na temat wprowadzanych nowości Dellas prowadź na forum, nie tutaj.
0
·
proszę dyskusja na temat liczby graczy online przeniesiona została do odpowiedniego wątku na forum GE:

http://forum.gexe.pl/index.php?showtopic=9689
0
·
Taki ten projekt zły i okrutny, i wogole znienawidzony przez społeczeństwo...... ZAAAAAL mi was robicie sobie jakies "WIELKIE GRY" via www i co myślicie ze umiecie wszystko... to tylko nędzne linijki kodu napisane w php, czy umiecie coś pozatym???? kur*wa ale wy jestescie ograniczeni heh A i jeszcze jedno sami nic nie zrobiliscie wiec nie komentujcie tego w taki sposob, CHYBA że wasze gry są znane tak jak hmm..... my-fantasy, ogame lecz wy nawet to skrytykujcecie. Co chwila stękacie ze coś wam nie pasi... Nawet gdybyści napisali coś chociazby lepsze od WoW"a maxymalnie wydajnie i wogole i tak mam was w dupie i zero dla was szacunku(nie mowie o wszystkich)

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...