Zapowiedziano Rogue Legacy 2, czyli grę o herosach z wadami genetycznymi

1 minuta czytania

Kolejny żart primaaprilisowy, który okazał się prawdą. Cóż, z pewnością z tego powodu nikt nie będzie płakał, a wręcz przeciwnie.

Rogue Legacy 2

Cellar Door Games na początku miesiąca poinformowało, że kontynuacja znakomitego roguelike’a – “Rogue Legacy” – jest w produkcji i pierwszych konkretnych materiałów możemy spodziewać się już na dniach. Kiedy wszyscy pasjonaci myśleli, że pocieszne studio robi ich elegancko w bambuko, zespół zdiagnozował u siebie brak poczucia humoru, oficjalnie potwierdzając prace nad tytułem, przy okazji serwując paczkę screenów.

W “Rogue Legacy 2” ponownie pokierujemy losami rodu bohaterów walczących z Pradawnym Złem™. W czasie rozgrywki przemierzymy losowo generowane poziomy wypełnione groźnymi pułapkami i jeszcze groźniejszymi przeciwnikami. O ile śmierć kierowanego przez nas bohatera jest permanentna, nie znaczy to, że będziemy musieli zaczynać wszystko od początku. Zamiast tego wybieramy jednego z jego potomków i zabawa toczy się dalej. Co jednak ważne – każdy z nich, jak to bywa, może być obarczony jakimiś schorzeniami. Przykładowo grając daltonistą gra odwzorowuje problem z rozróżnianiem kolorów, dyslektykowi poprzestawia literki w wyświetlanych tekstach, a krótkowidz będzie miał rozmazaną większą połowę ekranu.

Rogue Legacy 2

Niestety, twórcy nie pochwalili się, jakie nowości oraz zaskoczenia czekają nas w “Rogue Legacy 2”. Oczywiście za wyjątkiem odświeżonej, wygładzonej oprawy wizualnej. Wydaje się, że developerzy nie będą mieli ochoty zbytnio odchodzić od modelu rozgrywki, który pokochali fani, a tytuł pozostanie sympatycznym indykiem z elementami platformówki oraz RPG. W to nam graj.

Źródło: twitter.com

Komentarze

1
·
Trolling level expert - podzielić się nieoczekiwanym faktem w Prima Aprilis .

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...