Ród X/Potęgi X

Ród X/Potęgi X
Ocena użytkowników
-- Średnia z 0 ocen
Twoja ocena

Nowy rozdział w historii X-Men! „Gdy spaliście, świat się zmienił”. Wypowiadając te słowa, Profesor X obwieścił mieszkańcom Ziemi narodziny nowego kraju na wyspie Krakoa. To coś więcej niż azyl – to potężne państwo z własnym prawem i językiem oraz niebywale zaawansowaną biotechnologią, dzięki której mutanci zamierzają wywalczyć uznanie w świecie ludzi. Konsekwencje ich działań będą odczuwalne za sto, a nawet za tysiąc lat! Oto opowieść o tym, jak umarło dawne marzenie o harmonijnym współistnieniu ludzi i mutantów – i jak narodziło się nowe.

Scenariusz tego tomu, otwierającego zupełnie nowy rozdział w historii X-Men, napisał Jonathan Hickman, znany z „Fantastycznej Czwórki” oraz pełnej rozmachu sagi o Avengers zakończonej crossoverem „Tajne wojny”. Rysunki stworzyli Pepe Larraz („Avengers: Nie poddamy się”) i R.B. Silva („Amazing Spider-Man”, „Uncanny X-Men”). Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach „House of X” #1–6 i „Powers of X” #1–6.

Recenzja Czytaj całą recenzję »

Gdy cię nie chcą w żadnym państwie, załóż własne! Ktoś chyba nawet na serio w naszym świecie tego spróbował i wyszło mu to całkiem nieźle. Mutanci mają już dość, wszelkie próby porozumienia się z ludźmi zdają się na nic. Zakładają więc na niezamieszkanej wyspie Krakoa własne państwo. Z zasobów swojej nowej ziemi są w stanie wytwarzać nowatorskie leki, niedostępne nigdzie indziej, co ma stanowić filar ich gospodarki oraz kartę negocjacyjną w grze o uznanie ich kraju. Ciągle jednak coś się... czytaj dalej...

Wczytywanie...