outpost2

Pusty Człowiek

Pusty Człowiek
Ocena użytkowników
6,5 Średnia z 1 ocen
Twoja ocena

BRAK OSTRZEŻENIA. BRAK NADZIEI. BRAK LEKARSTWA.

Mija rok od wystąpienia pierwszego przypadku choroby Pustego Człowieka. Żadne lekarstwo nie jest w stanie powstrzymać epidemii, nikt też nie zna powodu choroby. Jej symptomy to niekontrolowane ataki wściekłości, potworne halucynacje i samobójczy obłęd, po których następuje śmierć lub „pusta” egzystencja w stanie katatonii. Kraj ogarnia chaos i królują w nim mordercze sekty. Tymczasem FBI i CDC prowadzą wspólne dochodzenie, próbując ułożyć kawałki układanki w sensowną całość. Mają nadzieję powstrzymać sekty i znaleźć lekarstwo na chorobę.

Cullen Bunn (Szósty rewolwer, Magneto) i Vanesa R. Del Rey (Hit) są jednymi z najbardziej obiecujących talentów w branży komiksowej. Idealnie uzupełniają się w tym przerażającym kryminale, osadzonym w dystopijnej wersji naszego świata, gdzie potworna choroba nabiera wręcz boskich konotacji.

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w THE EMPTY MAN #1–6.

Recenzja Czytaj całą recenzję »

Horror horrorowi nierówny. Jedni twórcy szokują rozczłonkowanymi ciałami, inni stopniowo budują zawiesistą atmosferę. W "Pustym Człowieku" Cullen Bunn spróbował połączyć obie metody. Niestety efekt nie rzuca na kolana. Od roku szaleje epidemia, którą okrzyknięto mianem Pustego Człowieka. Kolejne ofiary nagle stają się agresywne, zaczynają mieć halucynacje, a większość z nich dokonuje żywota przez popełnienie brutalnego samobójstwa. W tym trudnym czasie para agentów z FBI i CDC dostaje... czytaj dalej...

Wczytywanie...