wampir_maskarada

Przegląd Końca Świata: Feed - Feed #1

Przegląd Końca Świata: Feed
  • Autor
  • Autor tłumaczenia
  • Tytuł oryginału Feed
  • Data wydania 7 listopada 2012
  • Data wydania oryginału 27 kwietnia 2010
  • ISBN 978-83-63248-37-6
  • Wydawnictwo Sine Qua Non
Ocena użytkowników
7 Średnia z 2 ocen
Twoja ocena

„Świt żywych trupów” Romero, „Martwe zło” Raimiego czy „28 dni później” Boyle’a – to co było fikcją, stało się rzeczywistością. Czy wiedza wyniesiona z klasycznych horrorów pomoże ludzkości przetrwać apokalipsę?

Rok 2014. Wynaleźliśmy lek na raka. Pokonaliśmy grypę i przeziębienie. Niestety stworzyliśmy też coś nowego, strasznego, coś, czego nikt nie mógł zatrzymać. Infekcja rozprzestrzeniła się szybko, wirus przejmował kontrolę nad ciałami i umysłami, wydając jedno tylko polecenie: jedz!

Upłynęło ponad 20 lat. Georgia i Shaun Masonowie stają przed życiową szansą — są na tropie mrocznej konspiracji stojącej za wybuchem infekcji. Prawda musi wyjść na jaw, nawet jeśli jest śmiertelna.

Mira Grant, pisarskie objawienie roku 2011, fantastycznie kreuje świat, w którym media tradycyjne niemal zupełnie tracą na znaczeniu, a zastępuje je… Najlepiej przekonajcie się sami!

FEED jest thrillerem politycznym z horrorem w tle, okraszonym śmiertelną dawką humoru. Ale przede wszystkim jest to historia dwójki rodzeństwa, profesjonalnych reporterów, podążających za prawdą tropem usłanym trupami… niekoniecznie martwymi.

MIRA GRANT od dziecka fascynowała się horrorami, przerażającymi wirusami i nieuniknionym zagrożeniem ataku żywych trupów. Ma status członka-założyciela obozu przetrwania Horror Movie Sleep-Away, gdzie ustanowiła rekord-nie-do-pobicia w długości przeżycia w jednej z konkurencji. Aktualnie żyje w otoczeniu kotów, horrorów, komiksów i książek o najdziwniejszych chorobach świata. Kiedy nie pisze, dzieli swój czas pomiędzy podróże, uczestnictwo w kursach wirusologicznych i oglądanie kolejnych dawek horrorów – śmiertelnych dla zwykłego człowieka.

Recenzja Czytaj całą recenzję »

Odkąd serial “The Walking Dead” zyskał na rozgłosie, można było wyczuć zbliżającą się falę popularności również dla samych zombie. I o ile zawsze wydawały się należeć bardziej do właśnie domeny filmowej, bo przyznam się szczerze, mimo prób, nie przypominam sobie ani jednej książki z żywymi trupami, to teraz pojawiły się również w powieści. “Przegląd Końca Świata: Feed” został wydany przez Wydawnictwo SQN, raczej świeże w dziedzinie fantastyki i horroru. Poprzednio miałam okazję przeczytać... czytaj dalej...

Wczytywanie...