Nicole Kidman

Data urodzenia: 20 czerwca 1967
Miejsce urodzenia: Honolulu, Hawaje, USA
Ocena użytkowników -- Średnia z 0 ocen
Twoja ocena

Nicole Mary Kidman urodziła się w Honolulu, gdzie jej ojciec prowadził badania nad rakiem. Mieszkała w Stanach Zjednoczonych do wieku czterech lat, potem przeprowadziła się z rodzicami do Sydney w Australii. Zaczęła brać lekcje baletu i aktorstwa w wieku trzech lat. Kształciła się w St. Martin's Youth Theater, Australian Theater for Young People i Philip Street Theater.

Kidman przerwała naukę w North Sydney High School, kiedy jej matka zachorowała na raka piersi. Po powrocie matki do zdrowia kontynuowała naukę aktorstwa.

Debiutowała w teatrze ulicznym. Karierę aktorską rozpoczęła w wieku czternastu lat, występując w roli głównej w "Bush Christmas". Film ten nadal jest często wyświetlany w okresie Bożego Narodzenia. W latach 80. XX wieku występowała w wielu australijskich filmach i serialach telewizyjnych, w tym przede wszystkim "BMX Bandits" i "Bangkok Hilton".

Nicole Kidman zagrała główną rolę w "Martwej ciszy" (1989), a później z Tomem Cruisem w "Szybki jak błyskawica". Grała w Billy Bathgate z Brucem Willisem i Dustinem Hoffmanem, a w 1992 występowała w "Za horyzontem" Rona Howarda. Odtwarzała główne role w "Batman Forever", potem w "Portrecie damy".

Dla Nicole Kidman rok 2001 był najbardziej udany pod względem zawodowym. Za występ w filmie "Moulin Rouge!" została nominowana do Oscara, a film "Inni", z jej udziałem został dobrze przyjęty. Podczas kręcenia filmu "Moulin Rouge!" w Australii, Kidman doznała urazu kolana i Jodie Foster musiała ją zastąpić w obsadzie filmu "Azyl". W 2002 zdobyła Oscara za występ w filmie o Virginii Woolf - "Godziny".

Aktor
Aquaman (2018) jako Królowa Atlanna
Złoty kompas (2007) jako Marisa Coulter
Totalna magia (1998) jako Gillian Owens
Batman Forever (1995) jako Doktor Chase Meridian
Wczytywanie...