Denise Gough

Denise Gough
  • Data urodzenia
  • Miejsce urodzenia Ennis, Irlandia
Ocena użytkowników
8.5 Średnia z 2 ocen
Twoja ocena

Denise Gough to córka elektryka posiadająca aż jedenaścioro rodzeństwa. Jedna z jej młodszych sióstr, urodzona w 1987 roku Kelly Gough, także została aktorką. W szkole nie przejawiała żadnego zainteresowania odgrywaniem ról, zaś w wieku piętnastu lat porzuciła naukę – rzekomo dlatego, by podążyć za ukochanym.

Przeniosła się wtedy do Londynu i zaczęła pobierać sobotnie lekcje aktorstwa, dzięki czemu zdobyła miejsce w Academy of Live and Recorded Art w Wandsworth. Pożyczka pozwoliła jej na zapłacenie czesnego, zaś w 2003 roku Denise ukończyła uczelnię. Rok później zaliczyła udany debiut w "Casualty" i od tamtego czasu regularnie pojawia się w różnych produkcjach. Najpopularniejsze stały się jej role w "New Tricks" oraz "Stella". Mimo to wciąż znana była raczej jako aktorka teatralna, o czym najlepiej świadczy nominacja w 2012 roku podczas gali Evening Standard Awards za udział w "Our New Girl" oraz "Desire Under the Elms". W 2015 roku zdobyła uznanie swoją rolą w "People, Places and Things", które było wystawiane w Teatrze Narodowym. Dzięki temu sięgnęła na nagrodę dla najlepszej aktorki podczas Critics' Circle Theatre Awards.

W kwestii podkładania głosu, powoli zdobywa doświadczenie. Poza dubbingowaniem sławnej Yennefer z Vengerbergu, występowała także jako Catherine w grze "Divinity: Dragon Commander".

Co ciekawe, jest bardzo aktywną feministką wspierającą ERA (Equal Representation for Actresses), czyli organizację, która domaga się, by podczas castingów panowała zasada podziału płci uczestników po połowie.

Aktor

Andor (serial) (2022) jako ?

Dubbing w grach

Mass Effect: Andromeda (2017) jako Kiiran Dals / Zorai / Anjik Do Xeel / Roshwar Linn / Mechanik Voeld / Wojownik Oporu Aya
Wiedźmin 3: Krew i wino (2016) jako Yennefer z Vengerbergu
Wiedźmin 3: Dziki Gon (2015) jako Yennefer z Vengerbergu
Divinity: Dragon Commander (2013) jako Catherine
Wczytywanie...