walizka

Denise Gough

Denise Gough
  • Data urodzenia
  • Miejsce urodzenia Ennis, Irlandia
Ocena użytkowników
8,5 Średnia z 2 ocen
Twoja ocena

Denise Gough to córka elektryka posiadająca aż jedenaścioro rodzeństwa. Jedna z jej młodszych sióstr, urodzona w 1987 roku Kelly Gough, także została aktorką. W szkole nie przejawiała żadnego zainteresowania odgrywaniem ról, zaś w wieku piętnastu lat porzuciła naukę – rzekomo dlatego, by podążyć za ukochanym.

Przeniosła się wtedy do Londynu i zaczęła pobierać sobotnie lekcje aktorstwa, dzięki czemu zdobyła miejsce w Academy of Live and Recorded Art w Wandsworth. Pożyczka pozwoliła jej na zapłacenie czesnego, zaś w 2003 roku Denise ukończyła uczelnię. Rok później zaliczyła udany debiut w "Casualty" i od tamtego czasu regularnie pojawia się w różnych produkcjach. Najpopularniejsze stały się jej role w "New Tricks" oraz "Stella". Mimo to wciąż znana była raczej jako aktorka teatralna, o czym najlepiej świadczy nominacja w 2012 roku podczas gali Evening Standard Awards za udział w "Our New Girl" oraz "Desire Under the Elms". W 2015 roku zdobyła uznanie swoją rolą w "People, Places and Things", które było wystawiane w Teatrze Narodowym. Dzięki temu sięgnęła na nagrodę dla najlepszej aktorki podczas Critics' Circle Theatre Awards.

W kwestii podkładania głosu, powoli zdobywa doświadczenie. Poza dubbingowaniem sławnej Yennefer z Vengerbergu, występowała także jako Catherine w grze "Divinity: Dragon Commander".

Co ciekawe, jest bardzo aktywną feministką wspierającą ERA (Equal Representation for Actresses), czyli organizację, która domaga się, by podczas castingów panowała zasada podziału płci uczestników po połowie.

Dubbing w grach

Mass Effect: Andromeda (2017) jako Kiiran Dals / Zorai / Anjik Do Xeel / Roshwar Linn / Mechanik Voeld / Wojownik Oporu Aya
Wiedźmin 3: Krew i wino (2016) jako Yennefer z Vengerbergu
Wiedźmin 3: Dziki Gon (2015) jako Yennefer z Vengerbergu
Wczytywanie...