wampir_maskarada

Jessica Biel

Jessica Biel
  • Data urodzenia
  • Miejsce urodzenia Ely, Minnesota, Stany Zjednoczone
Ocena użytkowników
-- Średnia z 0 ocen
Twoja ocena

Jessica Claire Biel w wieku dwunastu lat przeniosła się do Los Angeles. Dwa lata później zaczęła grać Mary Camden w serialu "Siódme niebo". Była nominowana do nagrody Young Artist Award. W 1998 roku zagrała u boku Jonathana Taylora Thomasa, w filmie "Przyjadę do domu na święta" jako Allie. Współpracowała z reżyserem Aaronem Spellingiem, to dzięki niemu zaczęła osiągać sukcesy zawodowe w Hollywood. Kolejna znakomita rola Tenley Parrish w 2001 roku w komedii romantycznej "Letnia przygoda". Biel zagrała w tym filmie dziewczynę z wyższych sfer, która zakochuje się w chłopaku z innej klasy społecznej.

W 2003 roku nadal pracowała w serialu "Siódme Niebo", realizując się zawodowo. Zagrała w remake'u "Teksańskiej masakry piłą mechaniczną", który to, aż przez trzy tygodnie po premierze, utrzymywał się na pierwszym miejscu oglądalności w Ameryce.

8 grudnia 2004 roku odbyła się światowa premiera horroru "Blade: Mroczna Trójca". Film był nagrywany w 2003 r. w Australii, jego budżet wyniósł sto trzydzieści milionów dolarów. Jessica zagrała w nim rolę Abigail Whistler. Na planie "Komórki" poznała swojego późniejszego chłopaka Chrisa Evansa.

W 2005 roku zagrała Ellen Kishmore, w komedii romantycznej "Elizabethtown". Rok później zagrała rolę księżniczki Sophie w filmie "Iluzjonista", a następnie w dramacie "Odwaga i nadzieja". Film zdobył Złoty Glob oraz był nominowany do Nagrody Akademii Filmowej. W kolejnej komedii romantycznej – "Państwo młodzi: Chuck i Larry", wystąpiła u boku Adama Sandlera.

Aktor

Pamięć absolutna (2012) jako Melina
Next (2007) jako Elizabeth Cooper
Iluzjonista (2006) jako Księżniczka Sophie
Blade: Mroczna Trójca (2004) jako Abigail Whistler
Wczytywanie...