Kate Beckinsale

Data urodzenia: 26 lipca 1973
Miejsce urodzenia: Londyn, Anglia, Wielka Brytania
Ocena użytkowników 10 Średnia z 2 ocen
Twoja ocena

Kathrin Romany Beckinsale-Loe urodziła się w znanej angielskiej rodzinie jako córka komika, Richarda Beckinsale i Judy Loe, prezenterki BBC i aktorki. W 1979 roku jej ojciec zmarł na zawał serca. Po tym wydarzeniu młoda Kate nie mogła poradzić sobie z nową życiową sytuacją (m.in. było to ponowne małżeństwo jej matki). Skutkiem tego była anoreksja. Dziś Kate uważa, że główną jej przyczyną był brak pewności siebie, rozbicie wewnętrzne i stres jaki przeżywała w szkole.

Uczyła się w Godolphin and Latymer School. Jako nastolatka dwukrotnie wygrała konkurs literacki organizowany przez sieć księgarni W.H.Smith (pierwszy za trzy opowiadania, drugi za wiersz).

Debiutowała w filmie "Pod wiatr" w 1991 roku. Jej pierwszą znaczącą rolą była postać Darlene Davis w filmie "W matni" z 1999 roku. Zagrała w nim u boku Claire Danes. Sławę przyniosła jej rola podporucznik Evelyn Johnson w amerykańskiej superprodukcji z 2001 roku, "Pearl Harbor", w której partnerowała Benowi Affleckowi oraz Joshowi Hartnettowi. Po tej roli posypały się propozycje w innych hollywoodzkich produkcjach, takich jak "Van Helsing" czy "Underworld". W 2004 roku wcieliła się w postać Avy Gardner w "Aviatorze", w reżyserii Martina Scorsese; na potrzeby tej roli przytyła jedenaście kilogramów.

Wraz z byłym partnerem, walijskim aktorem Michaelem Sheenem, ma córkę Lily Mo Sheen (ur. 31 stycznia 1999 r.). Siedmioletni związek Beckinsale z Sheenem zakończył się gdy, podczas kręcenia filmu "Underworld" (w którym oboje występowali), artystka opuściła partnera dla reżysera, Lena Wisemana, którego to poślubiła 4 maja 2004 roku.

Aktor
Czego dusza zapragnie (2015) jako Catherine
Pamięć absolutna (2012) jako Lori Quaid
Underworld: Przebudzenie (2012) jako Selene
Underworld: Bunt Lykanów (2009) jako Selene
Klik: i robisz, co chcesz (2006) jako Donna Newman
Underworld: Ewolucja (2006) jako Selene
Van Helsing (2004) jako Anna Valerious
Underworld (2003) jako Selene
Wczytywanie...