wampir_maskarada

Kathryn Morris

Kathryn Morris
  • Data urodzenia
  • Miejsce urodzenia Cincinnati, Ohio, USA
Ocena użytkowników
-- Średnia z 0 ocen
Twoja ocena

Stan cywilny – zaręczona, dzieci – brak. Wzrost 170 cm.

Kathryn Morris dorastała wraz z szóstką rodzeństwa w Windsor Locks w stanie Connecticut. Jej rodzina bardzo dużo podróżowała po Stanach Zjednoczonych, występując chórze gospel o nazwie Morris Code. Rodzina spędzała czas w Teksasie, Connecticut, w stanie Nowy Jork. Kathryn Morris z aktorstwem zetknęła się po raz pierwszy grając w szkolnych przedstawieniach, co zaowocowało wyborem jej przyszłego zawodu. Jednak zanim jej marzenia się spełniły, pracowała się różnych prac, m.in. była kelnerką. Na początku lat 90. XX wieku studiowała w Filadelfii na Temple University Philadelphia w stanie Pensylwania.

Obecnie Kathryn jest zaręczona z doradcą finansowym, Randy Hamiltonem. Aktorka przyznaje, że nie czuje się jeszcze gotowa na dzieci.

Przełomowym momentem w jej karierze zawodowej był rok 1991, kiedy to otrzymała rolę w filmie telewizyjnym "Długa droga do domu", w tym samym roku nastąpił jej debiut na ekranie w filmie "Miłość w rytmie Rap". Kathryn pojawiała się w wielu filmach telewizyjnych takich jak "Wdowa po konfederacie mówi wszystko" oraz w thrillerach: "Łowca snów" (1995), "Armia Boga II" (1998). W 1997 r. dołączyła do obsady serialu "Baza Pensacola". Można ją było również zobaczyć w serialu "Xena: Wojownicza księżniczka". Kolejne kroki w karierze zawodowej to m.in. thriller wojenny "Determinacja" (2000), "A.I. Sztuczna inteligencja", "Raport mniejszości", "Zapłata".

Prawdziwą popularność przyniosła jej jednak dopiero główna rola w serialu "Dowody zbrodni" (2003), w którym wciela się w detektyw Lilly Rush. Od tej pory zaczęła grać większe role w popularnych produkcjach filmowych, np. w thrillerze "Łowcy umysłów" (2004).

Aktor

Raport mniejszości (2002) jako Lara Anderton
A.I. Sztuczna inteligencja (2001) jako Nastoletnia kochanka
Xena: wojownicza księżniczka (serial) (1995) jako Najara (gościnnie)
Wczytywanie...