outpost2

Ron Howard

Ron Howard
  • Data urodzenia
  • Miejsce urodzenia Duncan, Oklahoma, USA
Ocena użytkowników
-- Średnia z 0 ocen
Twoja ocena

Ron Howard jest synem Rance Howarda – aktora, ukończył wydział dramatyczny na uniwersytecie w stanie Oklahoma – i Jean Speegle Howard – absolwentki nowojorskiej szkoły aktorskiej. Jego młdoszy brat, Clint Howard jest również znanym aktorem. Howard jest absolwentem wydziału filmowego na USC.

Zadebiutował w roku 1956, kiedy to wystąpił jako dziecięca gwiazda filmu "Frontier Woman". W wieku 4 lat otrzymał kolejną rolę, tym razem w serialu "Playhouse 90". Następnie, przez kilka lat występował w popularnym amerykańskim programie telewizyjnym "The Andy Griffith Show". Popularność zdobył dzięki, kręconemu przez 10 lat, serialowi "Happy Days" (za tę role otrzymał nominację do Złotego Globu).

Sławę, jako reżyser, zdobył po filmie "Grand Theft Auto" z roku 1977. Prowadzi wspólnie z Braianem Grazerem Imagine Films – jedną z najważniejszych i najbardziej dochodowych tego rodzaju instytucji w Hollywood.

Zdobywca Oscara za film "Piękny umysł" oraz Emmy za serial "Bogaci bankruci". W 1985 roku otrzymał również nagrodę Saturna za film "Kokon".

Reżyser

Wczytywanie...