szczury_wroclawia_kraty

Josh Hutcherson

Data urodzenia: 12 października 1992
Miejsce urodzenia: Union, Kentucky, USA
Ocena użytkowników -- Średnia z 0 ocen
Twoja ocena

Josh jest synem Michelle i Chrisa Hutchersonów. Urodził się w Union w stanie Kentucky, gdzie mieszka wraz z rodziną. Ma młodszego brata, Connora, kocha zwierzęta (ma psa, dwa koty i żółwia). Jest wegetarianinem. Odkąd skończył 4 lata chciał zostać aktorem, występować zaczął jednak 6 lat później, w 2002 roku. Niezbyt lubi czytać, ale za to uwielbia samochody, triathlon, kręgle, piłkę nożną oraz grę na gitarze. Chodzi do Ryle High School. Inspiracją dla Josha jest aktor Jake Gyllenhaal.

Pierwszym filmem, w którym zagrał Josh jest "House Blend" z 2002 roku. W tym samym roku pojawił się w jednym odcinku "Ostrego dyżuru". W 2003 roku grał w filmach "Miracle Dogs", "Wilder Days" oraz "American Splendor".

W 2005 roku pojawił się w kilku hollywoodzkich produkcjach. Miał drugoplanową rolę w filmie "Kicking & Screaming", użyczył głosu Marklowi w animowanym "Ruchomym Zamku Hauru". Zagrał także swoje pierwszoplanowe role w "Małym Manhattanie" i "Zathurze". W 2006 roku wystąpił w filmie "Runaway Vacation".

W 2007 roku pojawił się w filmach "Most do Terabithii" oraz "Firehouse dog". W 2008 roku zagrał w "Winged Creatures", "Journey 3-D" oraz "Cirque Du Freak".

30 marca 2008 roku otrzymał nagrodę młodego artysty, za główną rolę w filmie "Most do Terabithii".

Aktor
Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 2 (2015) jako Peeta Mellark
Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 1 (2014) jako Peeta Mellark
Igrzyska śmierci: W pierścieniu ognia (2013) jako Peeta Mellark
Igrzyska śmierci (2012) jako Peeta Mellark
Most do Terabithii (2007) jako Jesse Aaron
Zathura - Kosmiczna przygoda (2005) jako Walter
Wczytywanie...