outpost

Josh Duhamel

Josh Duhamel
  • Data urodzenia
  • Miejsce urodzenia Minot, Dakota Północna, Stany Zjednoczone
Ocena użytkowników
-- Średnia z 0 ocen
Twoja ocena

Duhamel jest synem Larry'ego Davida Duhamela (sprzedawcy) i Lindy (nauczycielki). Jego rodzice rozstali się, gdy był mały. Josh dorastał u boku matki i dwóch sióstr, Ashley i Jennifer.

Zdobył stypendium naukowe z biologii stanu Minot. Preferował koszykówkę, piłkę nożną, narciarstwo i golfa. Gdy był w drugiej klasie szkoły średniej myślał o zawodzie dentysty. Zaniechał swoich marzeń, by zostać stomatologiem, kiedy jego stopnie w college'u nie były dostatecznie dobre.

W rezultacie przeniósł się do Los Angeles, w stanie Kalifornia, gdzie otrzymał propozycję pozowania do zdjęć dla modnych czasopism. Otrzymał nagrodę IMTA (International Modeling and Talent Association) jako Model Roku 1997. Potem trafił na szklany ekran jako Leonardo 'Leo' du Pres, jeden z bohaterów popularnego serialu telewizji ABC "Wszystkie moje dzieci" (1999-2002), a za rolę odebrał w 2002 roku nagrodę Daytime Emmy. Spodobał się telewidzom w serialu "Las Vegas" (2003) jako Danny McCoy.

Odrzucił propozycję zagrania roli Dustina 'Dusty'ego' Donovana, w słynnej operze mydlanej CBS "As the World Turns", którą ostatecznie przyjął w roku 2003 Grayson McCouch. Po raz pierwszy pokazał się na dużym ekranie w roku 2004, kiedy to został zaangażowany do roli tytułowej młodzieńca, panicznie obawiającego się starości i brzydoty w horrorze "Portret Doriana Graya", w reżyserii młodego debiutanta Davida Rosenbauma, na podstawie powieści Oscara Wilde'a. Pojawił się potem w filmach kinowych: w komedii romantycznej "Wygraj randkę" (2004) oraz w horrorze "Turistas" (2006).

Aktor

Transformers 3 (2011) jako William Lennox
Transformers: Zemsta upadłych (2009) jako Kapitan Lennox
Transformers (2007) jako Kapitan Lennox
Wczytywanie...