riese

Bonnie Wright

Data urodzenia: 17 lutego 1991
Miejsce urodzenia: Londyn, Anglia, Wielka Brytania
Ocena użytkowników -- Średnia z 0 ocen
Twoja ocena

Bonnie Kathleen Wright urodziła się 17 lutego 1991 roku w Londynie w Wielkiej Brytanii, tam też mieszka. Ma starszego brata Lewisa. Rola w "Kamieniu Filozoficznym" przyniosła Bonnie pewną sławę, a w następnych ekranizacjach coraz większą. Wright stała się sławna już w wieku 9 lat. Jest ambitna. Przyjaźni się z całą obsadą Harry'ego Pottera, ale jej najlepszymi przyjaciółmi są Emma Watson, Katie Leung, Evanna Lynch i Afshan Azad.

Potrafi śpiewać, grać na pianinie, flecie i saksofonie. Często grywa w piłkę nożną i czasami surfuje na desce. Jej hobby to taniec, śpiew i lubi rysować. Jest uważana za obiecującą aktorkę nowego pokolenia.

Najbardziej znana rola Bonnie to ekranizacje przygód młodego czarodzieja "Harry Pottera".Wright wcieliła się tam w postać pięknej ale nieśmiałej Ginny Weasley - dziewczyny, która zakochała się w głównym bohaterze. Przed otrzymaniem roli Bonnie nie czytała Harry`ego, za to czytał go jej starszy brat - Lewis Wright, on namówił ją do wzięcia udziału w castingu, gdy Bonnie miała 9 lat. Gdy tylko dowiedziała się że udało jej się zdobyć rolę Ginny natychmiast zaczęła czytać Pottera. Na planie bardzo zżyła się z Julie Walters, która gra jej filmową mamę.

Grała również dwie małe role w "Stranded", gdzie wcieliła się w postać Sary, a także w filmie "Agatha Christie: A Life in Pictures", gdzie zagrała jako młoda Agatha. W 2007 roku podłożyła głos Vanessie, w "Wymiennikach".

Aktor
Harry Potter i Książę Półkrwi (2009) jako Ginny Weasley
Harry Potter i Zakon Feniksa (2007) jako Ginny Weasley
Harry Potter i Czara Ognia (2005) jako Ginny Weasley
Harry Potter i Więzień Azkabanu (2004) jako Ginny Weasley
Harry Potter i Komnata Tajemnic (2002) jako Ginny Weasley
Harry Potter i Kamień Filozoficzny (2001) jako Ginny Weasley
Wczytywanie...