szczury_wroclawia_szpital

Brian Thompson

Data urodzenia: 28 sierpnia 1959
Miejsce urodzenia: Ellensburg, Waszyngton, USA
Ocena użytkowników 10 Średnia z 1 ocen
Twoja ocena

Amerykański aktor, reżyser, scenarzysta oraz producent filmowy i telewizyjny.

Jest synem pary nauczycielskiej. Swój ekranowy debiut zanotował w dramacie australijskim "Książę i wielkie wyścigi" (1983) jako bukmacher z Nicole Kidman. Pojawił się w sekwencji początkowej filmu sci-fi Jamesa Camerona "Terminator" (1984) jako punk, który zostaje zabity przez tytułowego Terminatora. Jego najbardziej znaczącą rolę była postać "Nocnego Rzeźnika", tajemniczego przywódcy kultu seryjnych morderców w sensacyjnym thrillerze kryminalnym "Kobra" (1986) z Sylvestrem Stallone i Brigitte Nielsen, za którą jednak zdobył dwie nominację do anty-nagrody Złotej Maliny dla najgorszego nowego gwiazdora i najgorszego aktora drugoplanowego. W tym samym roku, Thompson zagrał rolę wstrętnego Niemca u boku Chevy Chase'a i Steve'a Martina w komedii Johna Landisa "Trzej Amigos" (1986). Wystąpił w głównej roli w filmie akcji Freda Olena Raya "Commando Squad" (1987). Pojawił się także w komediach romantycznych: Mela Brooksa "Smród życia" (1991) z Lesley Ann Warren i "Joe Dirt" (2001) jako Buffalo Bob z Christopherem Walkenem, Jaime Pressly, Dennisem Millerem i Kidem Rock'em.

Na małym ekranie wystąpił między innymi w serialach: ABC "Na wariackich papierach", NBC "Nieustraszony" (Knight Rider, 1985), operze mydlanej CBS "Falcon Crest" (1987), CBS "Star Trek: Następne pokolenie" (1989) oraz telefilmie fantasy Hallmark/NBC "Jazon i Argonauci" (2000) jako Herkules z Jasonem Londonem. Za rolę Jimmy'ego Kimbella w filmie familijnym "Legenda Tillamooka" (2006) był nominowany do nagrody dla najlepszego aktora na Festiwalu Filmowym Mid-Valley w Salem w stanie Oregon.

Jest żonaty z Isabelle Mastoraki, ma dwoje dzieci – syna Jordana i córkę Daphne. Zamieszkał wraz z rodziną w Los Angeles.

Aktor
Mortal Kombat 2: Unicestwienie (1997) jako Shao-Kahn
Ostatni smok (1996) jako Brok
Star Trek VII: Pokolenia (1994) jako Klingoński nawigator
Z archiwum X (serial) (1993) jako Łowca Obcych (gościnnie)
Terminator (1984) jako Punk
Wczytywanie...