Iman

Iman
  • Data urodzenia
  • Miejsce urodzenia Mogadiszu, Somalia
Ocena użytkowników
-- Średnia z 0 ocen
Twoja ocena

Iman Abdulmajid – amerykańska modelka i aktorka pochodzenia somalijskiego.

Córka afrykańskiego dyplomaty i pielęgniarki zbierała oklaski, gdy mając 5 lat mówiła w pięciu językach. Po ukończeniu szkoły średniej w Egipcie, uczęszczała na Nairobi University, gdzie w 1975 roku dostrzegł ją fotograf Peter Beard.

Jej pierwsza praca jako modelki rozpoczęła się w 1976 roku dla amerykańskiego magazynu Vogue. Współpracowała z takimi projektantami mody światowej sławy jak Yves St. Laurent, Versace, Calvin Klein i Donna Karan.

Jako aktorka pojawiła się po raz pierwszy w roku 1980 na dużym ekranie w dwóch filmach: komedii "Jane Austen na Manhattanie" i thrillerze "Czynniki ludzkie". Wystąpiła potem w dramacie "Odsłona" (1983) z Nastassją Kinski, komedii "Prywatka 2" (1991), "Opowieści z Los Angeles" (1991), "Ucieczka do Edenu" (1994) i telefilmie "Jądro ciemności" (1994) z Johnem Malkovichem.

Zagrała drugoplanową postać Mariammo w adaptacji powieści Karen Blixen "Pożegnanie z Afryką" (1985) Sydneya Pollacka z Meryl Streep. Następnie wystąpiła w roli Niny Beka, koleżanki głównej bohaterki granej przez Sean Young w dramacie sensacyjnym "Bez wyjścia" (1987) u boku Kevina Costnera.

W roku 1994 założyła firmę kosmetyczną 'IMAN Cosmetics' i 'Skincare Collection'.

Po nieudanym związku z koszykarzem NBA Spencerem Haywoodem, z którym ma córkę Zulekhę, 24 kwietnia 1992 roku we Florencji we Włoszech wyszła powtórnie za mąż za angielskiego muzyka i wokalistę Davida Bowiego, z którym ma córkę Alexandrię Zahrę Jones (ur. 15 sierpnia 2000).

Źródło: Wikipedia.

Aktor

Star Trek VI: Wojna o pokój (1991) jako Martia
Wczytywanie...