Catherine Hicks
- Data urodzenia
- Miejsce urodzenia Scottsdale, Arizona, USA
Ocena użytkowników
-- Średnia z 0 ocenTwoja ocena
Catherine "Cathy" Bethany Mary Hicks – amerykańska aktorka telewizyjna i filmowa.
Ma korzenie irlandzkie. Przyszła na świat w rodzinie katolickiej. W 1969 roku ukończyła Gerard High School w Scottsdale, w stanie Arizona (była tam cheerleaderką). Uczęszczała do Saint Mary's College w Notre Dame, w stanie Ivanhoe. Studiowała teologię i literaturę angielską na University of Notre Dame. Odbyła staż aktorski na Cornell University w Ithaca, w stanie Nowego Jorku.
Po debiucie telewizyjnym jako dr Faith Coleridge w operze mydlanej ABC "Nadzieja Ryana", występowała na scenie Broadwayu u boku Jacka Lemmona w spektaklu "Dar" (1978) w roli Sally Haines.
W 1979 roku przeprowadziła się do Hollywood. Dostała niewielką rolę w dramacie ABC "Miłość do wynajęcia" i wcieliła się w postać Dr Emily Rappant, dyrektorki szkoły podstawowej w serialu CBS "Złe wiadomości niesie" (1979-80). Zagrała potem nominowaną do nagrody Emmy rolę legendarnej aktorki Marilyn Monroe w biograficznym dramacie telewizyjnym ABC "Marilyn: Niebywała opowieść" (1980).
Po raz pierwszy na kinowym ekranie pojawiła się w komedii "Lepiej późno niż wcale" (1982). Potem znalazła się w obsadzie komedio-dramatu "Garbo mówi" (1984), melodramatu wojennego "Ostrze brzytwy" (1984), komedii Francisa Forda Coppoli "Peggy Sue wyszła za mąż" (1986) jako najlepsza przyjaciółka tytułowej bohaterki. Za kinową postać Karen Barclay, matki sześcioletniego Andy'ego w filmie "Laleczka Chucky" (1988) odebrała nagrodę Saturna. Następnie wystąpiła w thrillerze "Wychodząc z mroku" (1991) i dramacie kryminalnym "Dillinger i Capone" (1995). Na mały ekran powróciła w dramacie telewizji ABC/Hallmark "Sekwojowa kurtyna" (1995). Zwróciła na siebie uwagę telewidzów rolą czułej i wyrozumiałej Annie Jackson-Camden w serialu CBS "Siódme niebo" (1996-2007).
W 1990 roku wyszła za mąż za Kevina Yaghera (ur. 1962), eksperta od efektów specjalnych. Mają córkę Catie (ur. w styczniu 1992).
Źródło: Wikipedia