szczury_wroclawia_szpital

Jeffrey Jones

Data urodzenia: 28 września 1946
Miejsce urodzenia: Buffalo, Nowy Jork, USA
Ocena użytkowników -- Średnia z 0 ocen
Twoja ocena

Jeffrey Duncan Jones debiutował pod koniec lat sześćdziesiątych, następnie przez całą kolejną dekadę występował w teatrach nowojorskich i podrzędnych filmach telewizyjnych. Przełom w jego karierze nastąpił, gdy Miloš Forman obsadził go w roli cesarza Józefa II, w filmie "Amadeusz" (1984). Rola ta, w którą Jones wielokrotnie wcielał się również w teatrze, przyniosła mu liczne wyróżnienia (m.in. nominację do nagrody Złoty Glob).

W latach osiemdziesiątych i na początku dziewięćdziesiątych, będący u szczytu popularności Jones, występował w kilku filmach rocznie, m.in. "Wolny dzień pana Ferrisa Buellera", "Sok z Żuka", "Kaczor Howard", "Polowanie na Czerwony Październik" czy "Ed Wood". W roku 1999, po kilkuletniej przerwie pojawił się w filmie "Jeździec bez głowy".

W roku 2003 Jones został oskarżony o tworzenie, magazynowanie i dystrybucję pornografii dziecięcej. Aktor (niegdyś chętnie występujący w filmach familijnych), został zmuszony do rejestracji w rejestrze osób zagrażających dzieciom (child offenders register).

Aktor
Jeździec bez głowy (1999) jako Wielebny Steenwyck
Sok z żuka (1988) jako Charles Deitz
Kaczor Howard (1986) jako Doktor Jenning
Dubbing oryginalny w grach
Fallout 2 (1998) jako Prezydent Dick Richardson
Wczytywanie...