droga_miecza

Freddy Rodríguez

Freddy Rodríguez
  • Data urodzenia
  • Miejsce urodzenia Chicago, Illinois, Stany Zjednoczone
Ocena użytkowników
-- Średnia z 0 ocen
Twoja ocena

Pierwsze kroki stawiał na deskach chicagowskich teatrów, gdzie został zauważony przez przedstawicieli Chicago Center for the Gifted, którzy zaproponowali mu dwuletnie stypendium aktorskie.

Rodriguez zadebiutował w filmie meksykańskiego reżysera Alfonso Arau "Spacer w chmurach" (1995). W 1995 roku zagrał weterana wojny w Wietnamie, w dramacie "Martwi prezydenci" (1995) w reżyserii braci Hughes. W drugiej połowie lat 90. Rodriguez wystąpił w komedii "Szkodnik" (1997) oraz zagrał tytułową rolę w dramacie "Joseph's Gift" (1998) opowiadającym historię najmłodszego syna faworyzowanego przez ojca kosztem braci, którzy postanawiają się zemścić. Aktor pojawił się również w thrillerze "Godzina zemsty" (1999) oraz komedii "Szalona impreza" (1998).

W roku 2001 Rodriguez otrzymał w serialu "Sześć stóp pod ziemią" (2001-05) rolę wrażliwego i zamkniętego w sobie Rico Diaza. Serial szybko zyskał status kultowego, a aktorowi przyniósł ogromny rozgłos. Freddie Rodriguez zagrał w nim ze swoim synkiem Giancarlo, który wystąpił jako Julio Diaz, syn Rico. Za rolę w serialu Rodriguez otrzymał nominację do nagrody Emmy i Złotego Globu.

Ostatnio aktor wystąpił w m.in. najnowszej produkcji Roberta Rodrigueza i Quentina Tarantino, filmie "Grindhouse: Planet Terror", a także w filmach "Kobieta w błękitnej wodzie" oraz "Posejdon".

Aktor

Grindhouse: Planet Terror (2007) jako Wray

Dubbing w grach

Saints Row (2006) jako Angelo Lopez
Wczytywanie...