Tyrese Gibson

Data urodzenia: 30 grudnia 1978
Miejsce urodzenia: Los Angeles, Kalifornia, USA
Ocena użytkowników -- Średnia z 0 ocen
Twoja ocena

Tyrese Darnell Gibson - syn Mela i Jenifer Aron Gibson. Jego kariera rozpoczęła się w wieku 14 lat, kiedy to wygrał konkurs talentów. Pojawił się w słuchawkach na uszach śpiewając w autobusie, w reklamie Coca Coli. Mając 17 lat został modelem firmy Tommy Hilfiger. Wystąpił także w reklamie firmy GAP. Otrzymał wyłączny kontrakt z firmą Guess. Był członkiem gangu The Crips, w Compton w Los Angeles.

Jego debiutancki album "Tyrese" (1998) zdobył platynę. Kolejne dwa albumy – "2000 Watts" (2001) i "I Wanna Go There" (2002) – nie odniosły już tak wielkiego sukcesu. W styczniu 2000 roku odebrał Nagrodę Muzyczną przyznawaną dla Najlepszego Nowego Artysty soul i R&B. Wystąpił w teledyskach innych wykonawców, m.in. Da Brata do piosenki "What'chu Like", Ushera – "My way" i Ludacrisa – "Act a fool". W roku 2006 pojawił się we wspólnym utworze z Chingym pt. "Pulling Me Back", który promował płytę tego drugiego. Parę miesięcy potem ukazał się 4. album Tyrese'a pt. "Alter Ego" będący podwójnym wydawnictwem, którego pierwsza płyta to utrzymana w klasycznym stylu r'n'b muzyka do jakiej przyzwyczaił słuchaczy, natomiast na drugiej płycie pojawia się on jako Black Ty – raper. Przygotowywał fanów na to już rok wcześniej wypuszczając wraz z Bishopem Lamontem (raperem pochodzącym z tych samych rejonów) pod opieką DJ-a Warriora mixtape "Best Of Both Hoodz", a potem wraz z DJ-em S&S mixtape "Ghetto Royalty".

Jego debiutem kinowym była rola Josepha 'Jody'ego' Summersa, w melodramacie "Baby Boy" (2001). Przyniosła mu szwajcarską nagrodę Special Mention oraz nominację do nagród – Image i Black Reel. Zagrał potem u boku Paula Walkera, w sensacyjnym dramacie kryminalnym 'Za szybcy, za wściekli" (2003). W thrillerze "Czterej bracia" (Four Brothers, 2005) z Markiem Wahlbergiem wcielił się w postać jednego z czterech braci, poszukujących mordercy swojej matki.

Aktor
Transformers 3 (2011) jako Robert Epps
Legion (2010) jako Kyle Williams
Transformers: Zemsta upadłych (2009) jako Sierżant Epps
Death Race: Wyścig śmierci (2008) jako Joe Mason
Transformers (2007) jako Sierżant Epps
Wczytywanie...