riese
Komiksy

Vei – recenzja komiksu

Autor: Marcin "Amaro" Martyniuk · Opublikowano: poniedziałek, 21 maja 2018
vei

Brutalny świat nordyckich legend i wojaków to wręcz idealny fundament do stworzenia mocnej, krwawej opowieści skierowanej raczej do dorosłego czytelnika. Jednak komiks Sary Elfgren i Karla Johnssona pokazuje, że może być też wykorzystany w tytule młodzieżowym.

W żyłach ludzi z Jotunheimu płynie krew lodowych olbrzymów otoczonych boską czcią. Stamtąd też pochodzi młoda Vei, która pewnego dnia zostaje wyłowiona przez wikingów poszukujących mitycznego lądu. A stąd już tylko krok do wmieszania się konflikt pomiędzy Asami, czyli bogami Asgardu, a olbrzymami pragnącymi zyskać szacunek i władzę.

Na początku trzeba jasno zaznaczyć – to komiks skierowany do szeroko rozumianej młodzieży, choć niepozbawiony tak atutów, jak i wad odczuwalnych dla większej grupy potencjalnych odbiorców. "Vei" prezentuje się przyzwoicie pod względem fabularnym. Bohaterkę poznajemy w trudnym dla niej momencie i widać nieufność, jaką darzą ją wikingowie. Zły los ulega nieznacznej poprawie, a czytelnik dowiaduje się, że olbrzymy mają w stosunku do głównej postaci pewne plany. Dodajmy do tego, że we wszystko miesza się ślepo wierny swojemu panu wojownik oraz Asowie na czele z Lokim. W efekcie zarys historii prezentuje się może niezbyt oryginalnie, aczkolwiek wystarczająco porządnie, by zachęcić do lektury.

Czytaj dalej...

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
 
Wczytywanie...